kranio Lenka lezi
 
Srdečne Vás zdravím, ženy a muži.
Volám sa Marek Bohunický a pozývam Vás na  sebaskúsenostný kurz, kt. je novou generáciou kraniosakrálnej biodynamickej terapie. Kurz je šamanským doplnením pôvodného biodynamického štýlu, ktorú som vyvíjal 5 rokov. Klasickú verziu som doplnil cvičeniami na uvedomovanie si hraníc,  konšteláciami na danú tému a proces-orientovaným prístupom. Tu Vám ponúkam krátku video pozvánku, ochutnávku na kurz (klikni na video)

dreaming body

 
 
Ahojte ženy a muži, pozývam Vás na seminár, kde budete môcť v zážitku spoznávať svoju Alicinu krajinu za zrkadlom, snový svet Duše a snívajúceho tela. A ako sa prejavuje vo vašom každodennom živote. Pozývam Ťa na šamansko-kraniosakrálny prístup vnímania seba vo svete, kde opäť môžeš prebudiť svoje vnímanie mystéria krásy sveta, zdravia a Sily Tela, spoznať Sen ktorý Ťa sníva a vedie Tvojím životom. Pozývam Ťa na seminár o schopnosti byť dostupný pre Život. Je spojením prvkov kraniosakrálnej biodynamiky, šamanizmu, konštelácií a proces-orientovanej práce. Budeme skúmať a učiť sa o rôznych vrstvách energetiky, vnútorných postavách a roliach ktoré máme v živote, poli ktoré nás obklopuje a ktoré vytváreme.
 
Všímať si, a ak to bude potrebné i meniť to, ako narábame s energiou v osobnom i profesnom živote. V pracovných, priateľských a intímnych vzťahoch. Kurz je dostupný pre všetkých, netreba mať žiadne špeciálne dovednosti. Stačí záujem a doniesť svoje telo na miesto konania. Takže či už sa vnímate ako "obyčajný" ľudia, psychonauti alebo iný profesionáli - ste srdečne vítaní.
 

 
deti v nás
 
Dobrý deň Vám všetkým.
Nedávno som dokončil lektorovanie ďalšieho kurzu kraniosakrálnej terapie. Kurzy sú posledné dva roky stále viacej a viacej o neuvedomelých hraniciach a vzdialenostiach. Stále menej tak robíme a učíme sa techniky, pretože je potrebné zistiť a precítiť si ako sú na tom ľudia so sebauvedomením svojho priestoru a slobodného prejavu cez telo. Čiže moje zameranie nie je na techniku, ale na človeka...

Účastníci kurzov, ktoré som nazval Šamanská kraniosakrálna terapia, prechádzajú sebaskúsenostnými cvičeniami o pociťovaných skutočných vzdialenostiach, ochote a schopnosti sa stretnúť s niekým v dotyku nielen fyzicky ale i psychicky. Sú to doslovne iniciácie do prebratia vlastnej láskavej zodpovednosti za postaranie sa o svoje hranice a ich uctenie i u klienta. Rôznymi zdieľaniami o zakázaných či hanblivých témach, konšteláciami a tým čo si vypýta proces skupiny. Väčšinou je to prekvapenie medzi mysleným a pociťovaným stavom.

Hanba muz sediaci chrbtomSrdečne Vás vítam pri pokračovaní témy o našich najhlbších a najskrytejších tajomstvách. Reč je o vytesnenej téme hanby a zraniteľnosti, ktoré nám cez rozprávaní o nich pomáhajú stávať sa uvedomelejšími a empatickejšími. Ak...

muz bozkava zenu na krkčlánok som uverejnil v časopise Vitalita 09/2015

Dostávam sa k záverečnej, 5tej, časti série o tantre, kde bolo mojim úmyslom ukázať intímne umenia v inom pohľade než sú vnímané z internetu a šuškania. Snažil som sa o sprostredkovanie toho, akú zmenu pre naše životy môže znamenať vedomé prijatie našich hraníc, osobného prežívania intimity (smerom k sebe i okoliu),  neuvedomované či nechcené pocity a role v našich vzťahoch. Budem veriť, že sa mi to aspoň ako tak podarilo, cítim sa s tým príjemnejšie :)

článok uverejnený v časopise Vitalita 10/2016: Láskavý bojovník - Láskavá bojovníčka.
 
Krásny októbrový mesiac želám Vám, všetkým čitateľom Vitality. V minulom čísle som uviedol názov: Bojové umenia ako umenie sa báť. Budem v tom pokračovať viacej na telo. Pozývam Vás na prechádzku o vnútornom a vonkajšom bojovaní. Pokiaľ by mal niekto pocit, že sa ho téma bojových umení netýka, možno ho vyvediem z omylu. Riadna výzva hneď na začiatku, však? :) ak sa zaujímaš/te, čítaj ďalej...

most k sebe 
Marek Bohunický a " škola Človeka " Vás pozývajú na  dobrodružnú výpravu za hravým prejavom Vašeho Tela a Duše

Zvolávame Vás, čo máte v svojej Duši potrebu ísť svetom ľahšie a radostnejšie. Tie a tých, čo chcú byť vedomejší v tom ako používate energiu. Tých, čo sú ochotný vnímať, čo bežne očami nevidíme. Pretože na to sa potrebujeme rozhodnúť cítiť a vnímať. To skryté čo ovláda náš život. A z tieňov môže prísť aj uvedomenie toho, ako v skutočnosti ste... a nájsť most k sebe.

 

tu nájdete pár osobných skúseností účastníkov kurzov "kraniosakrálna terapia ako CPOT". Dakujem za vaše sdielania, priatelia. srdečne lektor kurzov Marek Bohunický

rozhrnanie zavesu
Srdečne váa všetkých zdravím,

volám sa Marek Bohunický a prichádzam s ponukou netradičného kurzu.

 

Požiadavky na naše súkromné životy i prácu sa stále zvyšujú. Ako laici i profesionáli si zrejme uvedomujeme, že sa nám do vzťahov a práce prenášajú naše vnútorné reality, postoje k jednotlivým témam, k sebe samým. Otázky výkonu, toho či som alebo nie som dostatočne dobrý a efektívny, ocenený a vnútorne spokojný so svojim životom či priebehom procesu. Či si cením seba a osobné hranice svoje vlastné i druhých, či zasahujem primálo alebo priveľa. Otázku ako dokázať byť životu vystavený s vierou, dôverou, zvedavo a ostávať s mysľou začiatočníka bez neustáleho hodnotenia a kritizovania seba i iných sa pokúsime načrtnúť na tomto zážitkovom stretnutí. To netradičné je spoznávať sami seba ukotvený v tele a dotyku, kde sú naše skutočné postoje najevidentnejšie.

tantra chrbat

Pozývam Vás na nádherný kurz plný jemnosti, komfortnej intimity a radosti.

Mať  zmysluplný intímny vzťah najmä sám so sebou... .  Intímny nemusí znamenať  v prvom rade sexuálny. Sexualita je možná i bez intimity. Ide o vychutnanie si samého seba, partnera. Je to vzájomné zdieľanie svojich duší, túžob, nádejí i strachov.

Intimita sa objavuje  vo chvíľach, keď pripustíme vynorenie sa spomínaných emócií. A vtedy to môže byť  spojené i s objavovaním ako sa vnímame v svojom tele, čo nám naozaj chutí a sa nám páči. V spoločnosti je to tabuizovaná téma. A tento čas si vypýtal nové možnosti sebapoznávania, láskavého ocenenia a prijatia sa. Takých ako sme. Byť bližšie sám k sebe i partnerovi.

Kurz je pomôckou pre nové zážitky v živote formou relaxovania, experimentovania s iskrivou radosťou a uctením si tela. Svojho i partnerovho. Formou plného dotyku, možnosťou v sebe toto naplnenie rozvinúť tak, že sa stane Vašou stálou súčasťou a zdrojom.

Toto ponúkajú Senzuálne masáže.

bokken hakama postoj

Všetci Vy, ktorým sa niekedy rozbúchalo srdce a zasvrbeli Vás prsty, či sa pohlo telo pri pohľade na šermovanie s  mečom. Tí, ktorých zaujíma vyplniť si takýto sen či zvedavosť o  bojových umeniach, ktoré by ste mohli využiť  relaxačne i v dennom živote. Pozývam Vás ...

Go to top