ľudská reflexka
 
Dobrý deň, srdečne Vás pozývam na kurz reflexnej terapie chodidla. Opäť s radosťou otváram kurz, kde som s úspechom vyškolil niekoľko stovák laikov i profesionálov. Pomocou skvelého zážitku dotyku na chodidlách si počas 4 dní môžete venovať príjemné i poučné chvíle. Môže to byť čas ktorý si venujete, lebo si to Vy a Vaše chodidlá zaslúžite. Cez dotyky na chodidlách môžete harmonizovať svoje telo i pocity, uvoľniť sa z bežného zhonu a posilniť sa na ďalšie obdobie. A ... už to budete vedieť pre seba či svojich blízkych i do budúcna.  
 
 
Prečo 4 dni?

Prvá vec nad ktorou sa niekto môže pozastaviť, je - prečo kurz "reflexky" na 4 dni? Veď bežne sa robí tak max na 2 dni. Pretože otázkou je či sa "reflexku" chcete naozaj naučiť = "dostať do ruky", alebo sa o nej iba niečo dozvedieť. Po vyškolení niekoľko stovák ľudí môžem povedať, že za 2 dni sa NIKTO reflexku nenaučí používať, ale môžete sa o nej NIEČO dozvedieť. Mnoho masérov robí výbornú masáž chodidiel, ale to nieje reflexná terapia, tá je vedomé efektívne používanie techniky a empatie. Toto je pre mňa dôležité povedať - mnoho masérov robí výbornú masáž chodidiel - ale nie reflexku. Takže, pokiaľ sa ju chcete NAUČIŤ a "dostať do rúk" v nejakej rozumnej komplexnosti...toto je kurz pre Vás. Pre každú dvojicu mám pripravený pohodlný masérsky stôl v prijemnej miestnosti, takže žiadne učenie sa na stoličkách a kreslách. Navyše 4 dni strávené spájaním sa s Vašimi chodidlami...už to niekedy zažily? Nosia nás celý život, podľa mňa si zaslúžia pozornosť a úctu :), hm?

 

Akým štýlom Vás ju budem učiť?

 V prvom rade ľudsky a popri tom i technicky. Pretože naučiť sa kde jednotlivé "body" ležia je jedna vec, naučiť sa ako "ich" správne dotknúť, koľko správne zatlačiť je niečo úplne iné. V akej hĺbke, akou silou aby to bolo účinné a zároveň príjemné a neprekračovalo hranice príjemnej sily. A aby sa človek mohol naozaj "obuť" do svojich chodidiel, je potrebná empatia a ľudský prístup, ja to volám tzv. "načúvajúci dotyk". Naučíte sa tu ako úctivo ľudsky a súčasne technicky správne jednotlivé body nájsť. Pomocou teórie, praktických dotykov a cvičení sa môžete naučíť ako si ju robiť sami sebe i druhým. Keď to budete "mať v ruke" už na kurze, môžete dostať certifikát alebo prísť keď si na to necháte svoj čas. Skúška je i potom v cene kurzu. (klikni sem pre referencie)

 

 

reflexka na web

 

 

Pôsobenie na chodidlách cez srdce je liečivé pre všetkých zúčastnených.  Reflexná terapia navracia rovnováhu vedomia späť k našej základni – nohám.

 

 

Reflexology feet map1

 

 

Hlavné témy kurzu:

- opätovné spojenia s chodidlami a hĺbkové spoznanie reflexných plôšiek chodidla a tlaku na ne v zrkadlení pohybového systému i vnútorných orgánov
-  ako možno plôšky pocitovo nájsť, diagnostikovať problémy prejavené na fyzickom tele, metódu diagnostického dotyku,
- základné prvky a kombinácie palpačných techník
- základ teórie 5tich prvkov z čínkej medicíny pre využite v reflexke
- empatický načúvajúci dotyk
- samotná technika reflexnej masáže chodidla
- uvoľnenie krčnej chrbtice na chodidle, statiky kostry a hĺbkovej relaxácie
- nahmatanie a uvoľnenie mäkkých tkanív chodidla a lýtka, určenie a pohybovanie sa vo vrstvách, plynulá manipulácia na navrátenie tekutosti
- uvoľnenie vnútorných orgánov podľa pentagramu východnej medicíny a jeho objasnenie v praxi

-    cvičenia podporujúce zdravie chodidiel
-    použitie pomôcok pri komplikovanejších stuhnutiach/stiahnutiach väziva – diagnostické paličky, kamene, ...
-    hĺbka a sla prítlaku (ako je to vlastne s bolesťou pri RM), smer tlaku
-   úžívanie si radosti z bytia cez príjemné dotyky, zrelaxovať alebo posilniť podľa potreby, schopnosť lepšie sa navzájom počuť a vnímať

-    a najmä: ako cítiť a trafiť čo sme trafiť chceli a mali :)

  

 Trvanie kurzu:

- je rozdelený na 4 dni v časoch 9 -17h, aby mali Vaše prsty a chodidlá potrebný čas na regeneráciu (kto nieje zvyknutý/á používať prsty na tlak), Pokiaľ  budete chcieť certifikát o skúške, môžete formou osobnej skúšky u lektora kurzu, na ktorej predvedie teoretické i praktické znalosti z problematiky prebranej látky. Až po tomto úkone dostanete certifikát. Účastník má tri pokusy, prvý v odstupe minimálne 7 dní po ukončení kurzu. odstup medzi jednotlivými neúspešnými pokusmi je minimálne 1 mesiac. Verím, že dôvody tohto rozhodnutia sú dostatočne jasné, v prípade otázok rád zodpoviem.

 

nohy na zemi

 

Kedy sa kurz koná:  22.-25.2.2018  od 9-17h, v posledný deň končíme o 15h

Kde:   Biorezonančné centrum, Pluhová 40, Bratislava

Kurzovné a platba - záujemcovia uhradia kurzovné v sume 200€; v cene sú skriptá s dostatkom praktickej i obrazovej prílohy

Počet účastníkov je max. 12 záujemcov, ktorý svoje rozhodnutie dajú vedieť do 15.2.2018

 Kontaktné infromácie: viac informácií a spôsob platby bude včas oznámený mailom záujemcom, ktorí sa prihlásia na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

V prípade potreby môžete získať ďalšie informácie u lektora kurzu i na tel.čísle: +421 910 210 830

Storno: V prípade zrušenia účasti do 1 mesiaca pred konaním kurzu bude suma vrátená v plnej hodnote, do 3 týždňov bude storno 50% a po tomto termíne je storno 100%. (možné namiesto seba poslať náhradníka)

Lektor:       Marek Bohunický 


Čo si priniesť?

- ľahké oblečenie, malý uterák, niečo na maškrtenie po masáži, pero a zošit na vlastné poznámky, gumenú loptičku vo veľkosti tenisovej loptičky (ak nezoženiete tak i priamo tenisovú) a malý rôznostranný hrboľatý kamienok. Pozn.: deň pred a v priebehu kurzu neodporúčam konzumovať alkohol a ťažké jedlá, organizmus sa bude musieť vyrovnať s očistou po masážach. Nezabudnite si ostrihať nechty deň pred konaním kurzu !!!

 

Na kurze Vás srdečne privítam, teším sa na spoločné spoznávanie a objavovanie :), volám sa

 

Marek s mackou

 

Marek Bohunický

viac o mne nájdete na tomto linku (klikni)

web: www.pohyboveterapie.sk 
web: www.skolacloveka.sk 

 

 

Go to top