Pobyty a návštevy lesa majú za účel nielen sa zrelaxovať a zmeniť prostredie. Pomáhajú nám byť v kontakte s prírodou, živlami, prírodnými cyklami a prispôsobením sa tomu čo je. Pochopením, že príroda je tá veľká, ktorú si nikdy nepodmaníme. Ide tu o získanie základných zručností, ktoré psychicky potrebujeme mať obsiahnuté v sebe. Založenie ohňa, nájdenie vody, práca s drevom a prístreškom, zaopatrenie sa v prípade dažďa, vetra a snehu...

Toto všetko v nás vytvára konkrétny pocit na fyzickej úrovni - vieme sa o seba postarať. Nielen hypoteticky, ale rukolapne, komfortne a radostne. Dôležité pre všetky vekové kategórie, no najmä pre obdobie puberty a rozvíjania vlastnej sebaúcty.

pripravena sieť na spanie      jeden v sieti už spí

pripravená sieť na spanie                                              jeden v sieti už spí

ranne vstavanie      spokojný po týždni v lese

ranné vstávanie                                                            spokojný po týždni cvičenia v lese

 

vyšantenie a zaujímavosti i pre najmenších                zabavu máme vštci navzájom

zábavu majú i najmenší                          

 

i v zime sú krásne výlety        vysmiata zimná návšteva

Prechádzky, dlhšie pobyty i prespanie pre pokročilejších v zimnom období. Toto dokáže zmeniť uhol pohľadu na naše schopnosti a zručnosti.

 

Od začiatku apríla 2013 začneme raz v sobotu poriadať pre verejnosť cvičenia v prírode. Budete mať možnosť sa dozvedieť a prakticky si vyskúšať zakladanie ohňa za rôznych podmienok, ako si pripraviť prostredie na prespanie, čo vlese pri túrach radšej nerobiť a z čoho naopak sa za dobrej prípravy dá vyťažiť nádherný zážitok.

Súčasťou budú rôzne tematické cvičenia Pohybových terapií. Samostatne, vo dvojiciach i v malých skupinách. Prostredie je neformálne, prijímajúce všetky rozdiely ako samozrejmé a v poriadku. Viac informácií o Pohybových terpiách nájdete v kolonke webu alebo na tematickej stránke www.pohyboveterapie.sk
o akciách budete včas informovaný v tejto časti webu.

Go to top