japonska pagodaVážené ženy a vážení muži, dovoľujem si Vás pozvať na otvorenie výcviku/výuky bojových umení pre život - „Šamanské bojové umenie“.
 
"Nebyť iným, len sám sebou vo svete, ktorý sa dni a noci snaží z nás urobiť všetko, len nie nás samých – znamená bojovať v tej najťažšej bitke, v akej sa človek môže ocitnúť – a nikdy neprestať bojovať"  (E.E. Cummings)
 
 
Chcem Vám porozprávať o sne, ktorý ma sprevádza od 10tich rokov. Snívam sen o novej škole bojových umení, kde človek môže trénovať svoje telo, myseľ i citové Ja. Kde sa vďaka tréningu môže stať človek viacej odvážnym vystaviť sa svetu taký aký je, čo potrebuje a si to aj dovoliť. Kde sila vyviera z prijatia svojej osobitosti a pomáha byť pevný, láskavý a zraniteľný. Kde je vytvorený bezpečný kruh zo vzájomného rešpektu a záujmu a človek sa môže naučiť za seba postaviť fyzicky i psychicky. Kde môže spoznať kým vlastne je, priznať si svoje silné i slabé stránky a žiť vedomé, dospelé a rovnocenné vzťahy. Odvtedy ako som v 15tich rokoch začal učiť prvé skupiny (ukážka) sa môj prístup hodne transformoval, a to podstatné ostalo.

Snívam o tom, že niektorí z Vás prijmete moje pozvanie do školy bojových umení tak ako ich chápem dnes, a vytvoríme tak akýsi spoločný inkubátor človečenstva. Rôznymi spôsobmi sa o to snažím v priebehu rokov, toto sú niektoré Vaše referencie či sa mi to darí (klikni).

Čo je na tomto bojovom umení šamanské?

Spája nielen dovednosti a techniky bojového umenia, ale efektívne i všetko čím som prešiel pri hľadaní seba. Spomeniem aspoň prvky starého bojového umenia ninjutsu, čchikungu, tantry, konštelácií, kraniosakrálnej biodynamiky a proces-orientovanej psychoterapie. Ako to vnímam v súčasnosti? Pozrite si záznam webináru aké mám motivácie a ako to vnímam dnes (klikni).

Toto dohromady je kompaktný systém, kde všetky časti súčasne pomáhajú posilniť telo, psychiku i myseľ a rozvinúť uvoľnené vnímanie nášho miesta a role v živote. Inak povedané - spoznať a držať sa svojej Cesty, byť v svojom strede. Mať odvahu vnímať svoje snové telá (niekto to volá energetické telo). A snové telo ako šamanský koncept (to čo cítime, kto sme a ako sa máme) sa vždy snaží „vysnívať“ = prejaviť cez fyzické telo do reality. Keď to dovolíme, sme v súlade so životom a keď nie – vznikajú symptómy. Záujem a praktikovanie kvality tohto vnímania z nás robí „mestského šamana/ku“.

Máš záujem sa naučiť bezpečne používať svoju silu a energiu? Ozdraviť telo i myseľ? Cítiť sa komfortne s emóciami hnevu, smútku, vzrušenie a radosti? Obliecť Dušu do svojho Tela? Zistiť aký je rozdiel medzi násilím a zdravou agresiou?

Takže čo Vám ponúkam:

- naučiť sa techniky a vnútorné postoje sebaobrany samostatne i vo dvojiciach
- cvičenie techník obrany i útoku, údery, páky, znehybnenia, vyslobodenia sa, pády, ...
- posilňovacie cvičenia, strečing, čchi-kung, základy práce s energiou
- použitie povolených zbraní – krátka/dlhá palica, meč, nôž, povraz, pero a pod.
- umenie konfrontácie: fyzické, energetické, slovné
- pobyty a cvičenia v prírode, základné zručnosti prežitia v prírode ( oheň, prístrešok, šamanský spôsob bytia s lesom, tábory na dlhšiu dobu)
- osobné hranice a zodpovednosť v konaní a myslení, ako nepreberať čo nám nepatrí
- učenie o piatich prvkoch, zdravoveda, prvá pomoc, masáže, čchi-kung, šamanizmus v praxi, kraniosakrálna biodynamika, konštelácie, kineziológia
 

Kde a kedy budú tréningy prebiehať:
- každú stredu od 27.9.2017 v čase 18:30 – 20:30 v Prahe 9, časť Vinoř
- cvičiť budeme vnútri aj vonku podľa počasia, 1 tréning = 2hod /200,- CZK
 
 

!!!  1. OCHUTNÁVKOVÝ VÍKEND – Príď vyskúšať čo budeme páchať na tréningoch ⯑ !!!
- sobota 16.9.2017 vo Vinoři, od 9 – 16:30h / 500,-CZK

 
 
pustny putnik Marek
 
Kontakt, prihlášky a bližšie informácie získate:
 
 
Marek Bohunický
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 
 CR +420 722357265
 SR +421 910210830
 www.skolacloveka.sk  
    
Go to top