stena medzi ľudmi

Pozývam vás na seminár v prírode, kde sa budete môcť naučiť ako zdravo narábať so svojimi hranicami. Ako si udržať svoj priestor, ako môcť byť blízko a žiť pravdivú blízkosť. Ako sa chrániť pred manipuláciami a násilím. Zahanbovaním.

Naša schopnosť zažívať vo vzťahoch radosť je priamo závislá od našej schopnosť zdravo, efektívne a empaticky nastaviť hranice. Keďže zatiaľ sa tejto problematike nevenoval žiaden workshop priamo a cielene, ponúkam vám naučiť sa pár efekltívnych spôsobov fyzickej a energetickej sebaochrany.

 

Bude to kombinácia bodyterapie, bojových umení a šamanizmu v každodennom živote. Touto výzvou sa budeme zaoberať na workshope. Je to využiteľné pre každodenný život - v súkromí, v práci alebo kdekoľvek medzi ľuďmi. Pre niekoho je náročnejšie pristúpiť bližšie a otvoriť sa, pre iného povedať nie. Nieje potrebná žiadna predchádzajúca skúsenosť alebo talent, stačí vám prísť v svojom Tele a so záujmom. Podstatou workshopu je podať informácie, zvýšiť fyzické i energetické sebauvedomenie a "embodyment" - akési vtelenie týchto informácií pre okamžité použitie.

Čo je pre mňa cieľom tohto semináru, ktorý je spojením bojových umení a šamanizmu?
Zábavné, radostné, funkčné a zmysluplné spojenie zvieracieho a civilizovaného v nás. Lebo ak za seba a svoje potreby nepreberieme plnú zodpovednosť, hodíme to na krk niekomu inému. Ha, a ten nás pokiaľ je normálny, v tomto sklame. Lebo sebaochrana by mala byť v povinnej výbave každého z nás, dospelých žien a mužov...
Podstatou semináru je zvýšiť fyzické i energetické sebauvedomenie a "embodyment" - akési vtelenie týchto informácií pre okamžité použitie.

 

ruky spolu

 

Kde je pre mňa výhodnejšie byť pevnejšie, kde byť tekutejší, ako byť spontánne jednoduchý? Ako sa dostať k podstate toho o čom sú konfrontácie a konflikty? Ako prispievame k tomu že sa nám deje to čo sa deje? Koľko dobrého sme naozaj ochotný prijať?

Pozývam vás na 4 dni skúmať a zažívať podstatu bojových umení vo fyzickej i energetickej rovine. Budete sa môcť naučiť ako narábať so svojimi hranicami, udržať si svoj priestor a pravdivú vzdialenosť či blízkosť. Naša schopnosť zažívať vo vzťahoch radosť je totiž priamo závislá od našej schopnosť zdravo, efektívne a empaticky nastaviť hranice. A vtedy sme v láske pravdivý a vieme si ju naozaj užiť.


Toto nás minimálne v začiatku učí vedome vzdanie sa životu - paradox? Podstatou je teda byť dušou prítomný v telesnosti, ktorou realizujeme svoje sny. Keď sa vnútorné telo- telo duše, spoji slobodne prirodzene s fyzickým. Rozvinutie zodpovednosti individuálneho, partnerského a skupinového fungovania. V bojových umeniach je ponuka pre nádherne online konfrontácie pochopení. Aké sú naše motivácie, vnútorné postoje - toto všetko sa fyzicky zrkadlí v pozíciách tela, vzorcoch útekov, útokov, zamrznutí. Je to jedna z ciest k vnútornej i vonkajšej slobode, radosti a spontaneity. Pretože bez konštruktívneho nastavenia hraníc nevieme zažívať dlhodobú radosť a slobodu.
Ja sa bojovými umeniami zaoberám väčšinu života a stále sa mám čo učiť. A milujem zdieľanie toho, čo mi funguje. Koľko budete ochotný a schopný si zobrať, toľko si zoberiete so sebou do každodenného života :) Teším sa na vzájomné skúmanie a hranie sa.

 

Viacej informáciÍ o ubytovaní a mieste konania +  prihláška: Marek Bohunický, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421 910 210 830

Kedy: 18.-21.7.2019
Kde: Brána pri Zaježovej
príchod na Bránu 18.7. je o 13:30h
ukončenie v nedeľu o 14h

cena:
 170,- € + 90€ ubytovanie a strava, informácie o tom ako a kde uhradiť kurzovné dostanete mailom
So sebou: pohodlné oblečenie na prácu v prírode, veci na prespanie (viac info k ubytovaniu dostanete pri pri prihláške) fľaša na vodu, zápisník a farbičky
Obutie na von, pokiaľ bude pekne budeme na boso.

Lektor: Marek Bohunický

 

Marek z tieňa 2

 

 

niečo o mne:
Som 41 ročný muž a 13 rokov otec. Pred cca 30 rokmi som začal študovať bojové umenia, kt som neskôr roky vyučoval. Postupne som absolvoval rôzne výcviky pre prácu s telom a dotykom, psychoterapeutické výcviky. V súčasnej dobe sa venujem najmä lektorovaniu a prednáškam, individuálnej a skupinovej práci.
Využívam spojenie prvkov bojových umení, proces-orientovanej psychoterapie a šamanizmu, kraniosakrálnej biodynamiky a tantry. Tieto som pôvodne vyučoval ako samostatné smery, ale nakoniec som ich spojil do uceleného systému Body Intelligence.

Upútavka: https://youtu.be/8PNsIsJe7dw

Milujem bytie v prírode, masáže, hudbu, zdieľanie s priateľmi, užívam si dobré filmy a tanec. Mačkovité šelmy. Z pracovnej oblasti milujem zdieľanie svojich skúseností s ľuďmi, vzájomné učenie sa.