telo ako kompas

 

 Tělo a jeho moudrost. Tělo a nevinnost. Tělo jako kompas našeho života.

Přijměte pozvání na úvodní seminář cyklu Body Intelligence (BQ), který vznikl ve spolupráci s projektem Škola človeka.
Šest dní se necháme vést našimi těly. Dovolíme jim a sami sobě zkoumat, kam nás tělo vede. Společně prožijeme jeho moudrost. Napojíme se na dech života. Oblékneme se do svého těla.

Tato šestidenní cesta je možnou iniciací v těle. Můžeme říci ANO našemu tělu. Můžeme překročit dlouholeté společenské paradigma “tělo je hříšné”. Je to počátek léčení. Je to počátek pocitu jsem v bezpečí a chráněný.

CO JE BODY INTELLIGENCE?

Nový koncept Body Intelligence (BQ) vychází z poznání, že naše tělo je moudřejší než náš mozek a srdce, avšak současně je respektuje, podporuje a učí. Tělo nám ukazuje, kde momentálně skutečně jsme. Nejen naše představy o nás, ale i naši okamžitou ochotu a kapacitu dělat reálné kroky ve svém životě.
V BQ vycházíme z předpokladu, že tělo nelze oklamat. Vždy nám ukáže, jak věci máme a jaké to pro nás je. Uznáváme, že tělo funguje jako kompas - vede nás tam, kde je naše hojnost a růst.

 

Pokud chceme žít svůj život v radosti, potřebujeme nutně převzít zodpovědnost za své pocity, činy a Život takový, jakým si ho děláme. K tomu potřebujeme být schopní cítit a pravdivě nastavit hranice tomu, co nám škodí, nevyhovuje, nebo čeho se bojíme. Srdce hranice nenastaví. Potřebuje k tomu sílu pánve, která ho podpoří. Potřebuje vjem těla, které přes signály v podobě napětí, tahu, tlaku, teploty apod. dává najevo, že je něco jinak, než je pro nás vhodné.

Potřebujeme se vrátit zpět do těla a obléknout se do jeho vrstev jako do svého domova. Prověřit své romantické představy a přesvědčení. Když cítíme svoje Kosti, Svaly a Kůži, dává nám to takový pocit bezpečí, Síly a Odvahy, jaký si mysl ani nedokáže představit. Protože to je prožitek, jenž je tělesně ukotveným vjemem.

Koncept BQ přináší zatím nejucelenější přístup k životu, protože uznává rovnocennost všech kvalit a částí těla. Bere v úvahu aktuální stav a potřeby celého organismu - hmotného i jemnohmotného - pánve, srdce i rozumu. Potřeby samostatného člověka v moři vztahů. A ukazuje mu možnosti, jak se dostat k vlastní hluboké pravdě a moudrosti, spokojenosti a dlouhodobé radosti.

BQ = BÝT TADY A TEĎ

 

 CO VÁS ČEKÁ?

Budeme zkoumat. Budeme si hrát. Budeme tančit, zpívat a radovat se. Budeme truchlit, plakat i léčit každý sám sebe. Budeme praktikovat práci s hranicemi. Budeme zažívat jasné ANO i laskavé NE. Budeme se dotýkat. Prostě budeme přítomni a v přijetí se vším, co se objeví. Výsledkem může být vaše větší důvěra v tělo, jeho signály a moudrost ho následovat i bez možnosti ho vždy pochopit. Vy a tělo se začnete stávat jedním.

 

„Teprve, když se naučíš naslouchat svému tělu,
uslyšíš i to, co ti říká tvá duše.“

 

bq 1

 

 

KDO VÁS BUDE PROVÁZET
Seminářem vás provede česko-slovenská dvojice průvodců propojující projekty Škola človeka a Život.je v podání Marka Bohunického a Martina Černohorského.

 

INFORMACE A PODMÍNKY ÚČASTI:

Kedy: šestidenní prožitkový seminář 24. - 29.9.2018 (začátek v pondělí 24.9. ve 13:00, předpokládaný konec v sobotu 29.9. v 16:00)

Kde: Meditační centrum Zhoř u Pacova

Cena semináře je:

12.800 Kč / 500 EUR včetně DPH za osobu

Cena zahrnuje ubytování a stravu

Účastník má místo na semináři zajištěno po uhrazení částky lektorného ve výši 10.000 Kč na základě zaslané faktury. Doplatek ve výši 2.800 Kč bude hrazen hotově na místě před začátkem semináře.

Ubytování a strava (plná penze) jsou pro účastníky zajištěny v místě konání semináře.

Během semináře bude po celou dobu k dispozici voda a drobné občerstvení.

Storno podmínky

Odstoupit od přihlášky je možné pouze písemně. Odstoupí-li účastník od přihlášky, má pořadatel právo uplatnit následující storno poplatky:

30-22 dní před konáním semináře 50% z celkové ceny
21 a méně dní před konáním semináře 100% z celkové ceny

Odpovědnost

Odesláním přihlášky účastník stvrzuje, že se semináře účastní dobrovolně a že za svou účast nese plnou zodpovědnost. Pokyny lektorů jsou pouze návrhy, kterými se účastník řídí podle vlastního uvážení. Účastník bere na vědomí, že v průběhu semináře z oblasti osobního rozvoje může být vystaven fyzickému, psychickému či emocionálnímu zatížení. Účast na semináři je určena zdravým svébytným lidem, kteří mají zájem o osobní růst a kteří netrpí žádnou duševní či mentální poruchou.

V případě že účastník semináře v současné době podstupuje jakýkoliv druh léčby, zavazuje se před zahájením semináře informovat lektory o této skutečnosti a o charakteru obtíží, které jsou důvodem léčby. Dále je doporučeno, aby o účasti na semináři informoval svého ošetřujícího lékaře nebo psychiatra.

Souhlas s výše uvedenými podmínkami přihlášky a souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely uspořádání výše uvedené akce účastník stvrzuje odesláním přihlášky.

PŘIHLÁŠKA
Jestli máš o účast na semináři Body Intelligence 1 - Prvotní iniciace zájem, dej nám o sobě vědět vyplněním registračního formuláře níže. My se ti následně ozveme s informacemi k platbě a dalšími detaily.

pro přihlášku a další informacie klikni prosím ZDE