Na masáž sa môžete objednať na nasledovných kontaktných číslach

telo ako kompas

 

Kedysi existoval pre meranie inteligencie – múdrosti iba jeden výraz. Volali sme to IQ, a vyjadroval múdrosť mozgu, myslenia, uvažovania, schopnosti analýzy. Ibaže tento štýl múdrosti nám sám o sebe nepomáha cítiť sa spokojne, naplnene a radostne. Na to je potrebný i záujem o seba a vzťahy so svojím okolím. Schopnosť empatie a súcitu. A tak neskôr prišiel výraz EQ – emočná inteligencia. Popisuje našu schopnosť vcítenia sa do seba a druhých, vzťahový záujem, schopnosť identifikovať, hodnotiť a kontrolovať svoje vlastné emócie, emócie druhých aj skupiny. EQ je súhrnné označenie pre to, ako vieme vnímať a ovplyvňovať nielen svoje pocity, ale aj pocity druhých. A tu  vstupuje do hry Telesné vedomie, telesná múdrosť - Body Intelligence...

bq 1

 

„Body Intelligence je cesta ako si pomocou Tela zariadiť život tak, aby bol radostnejší“.

Naše Telo k nám prehovára takpovediac neustále. Poznáte ten pocit keď sa necítite vo svoje koži? Keď nestojíte pevne na vlastných nohách, keď „to“ necítite v kostiach? Naše Telo nám neustále dáva veľa signálov, ktoré však väčšinou nechávame celkom bez povšimnutia. Signalizuje nám že nekonáme v súlade s tým, čo chceme alebo naopak nechceme. Že nie sme sami k sebe úprimný. Že sme neistý.

prsia tricko

Ahoj Ženy a Muži. 
Prajem vám nádherné jesenné dni, s ich výdychovou energiou a podporou púšťať to čo už chce odísť. Aby mohlo prísť niečo nové.
 
Mnohí ma žiadali, aby som spravil workshopy špeciálne pre citlivé témy každodenného života. Ponúkam prvú z nich. Workshop, ktorý verím budete môcť využiť ako v osobnom, tak i profesionálnom živote. Počujem vás, ženy a dievčatá. Načúvam vám pozorne mnoho rokov. A mnohé ste si želali, aby som pripravil špeciálne stretnutie, kde si budete môcť vzájomne prispieť k liečeniu citlivej a dôležitej témy. Je to náš vzťah – mužov i žien - k prsiam.

vtak rozpina kridla

 

Toto je kúsok z môjho ranného rozhovoru z Duchom nového projektu „BQ“ – Body Intelligence.


„Ahoj, keď Ťa vidím a som s Tebou cítim sa celý rozochvený. Cítim vďačnosť, radosť a trochu i strach z nového, kam ma zavedie spoločná Cesta s Tebou a celým tímom. Viem že som niečo podobné už absolvoval, keď som sa rozhodol prestať pokračovať v bojových umeniach starým spôsobom. To bolo roku 2006 a predtým i viackrát v niekoľkých životoch. Bol to veľký skok a som na seba za neho hrdý. A teraz cítim že opäť opúšťam niečo čo doteraz fungovalo, robilo mi radosť a v nejakom momente sa rozšírilo do čohosi väčšieho...“

Ponukam par bodov ktore ma teraz napadaju k teme „deti a stres“.

Je dolezity vek, o ktorom sa budeme bavit. Ci ide o mimina do 1 roku, deti do 6tich alebo i tinedzerov. V kazdom veku sa pridavaju ine dolezite aspekty, ktore ich formuju vo vychove a vytvaraju postoje k zivotu, Sucasne maju priamy dopad na telesne a psychicke zdrave.

To co maju vsetky spolocne je potreba dotyku, telesneho kontaktu s rodicom. Idealne v postoji, kt mozeme nazvat „bezpodmienecna laska“. Ako rodic skutocne dieta berie a o nom zmysla je prejavene v dotyku a objati. To vytvara bezpecie, pristav, miesto kde sa mozu vyplakat, vypustit hnev, oddychnut si pripadne si potvrdit ze je vsetko v poriadku.

Go to top