cranio5

  

Chceš sa cítiť pevnejšie, zdravšie, upraviť stav svojich kostí a kĺbov? Postaviť sa pevne za seba? Mať jasnejšie v tom čo sa s Tebou deje, ako sa cítiš, čo potrebuješ a sa k tomu i dostať?  Naučiť sa ustáť náročné témy vo vzťahových komunikáciách, vyjasniť si prečo sa v Tvojom živote deje to čo sa práve deje? Pozývam Ťa pomocou princípov kraniosakrálnej terapie tam, kde je uložená Tvoja najhlbšia pravda. K tvojim kostiam a kĺbom. 

 

----------------------------------------- 

Čože? Cítiť si kosti v tele? To sa dá? A na čo je to vôbec dobré?  Čo vlastne predstavujú kosti v bežnom živote?


Pre mňa a kopec ľudí čo som sprevádzal predstavovala schopnosť byť v kontakte so svojimi Kosťami schopnosť ísť k jadru veci, pevnosť, pružnosť, rast, jasnosť. A i históriu našich predkov, rodov, klanov. To krásne i hrozivé, s čím nie sme vedome v kontakte, iba kdesi tušíme že  by sme mohli žiť svoj život zdravšie a ľahšie.  Prináša do našich životov doteraz nepredstaviteľné zdroje a posilnenie. Rovnú a pevnú chrbticu v telesneji psychosomatickej rovine. Zážitok pasívnej ochrany, ktorú kosti našemu vnútru predstavujú. A nielen pre telesné orgány, ale i pevnosť pre naše hlboké pocity a našu pravdu.
 
Poznáte výrazy ako: "Cítim to v kostiach", " ... do morku kostí", " V duchu som škrípal/a zubami", "Kosti predkov", " Zatínal som nechty do dlaní"  a podobne?
 
Začať pracovať na téme kosti je i vychádzanie z komfortnej zóny, konfrontuje nás s našou históriou verzus čo chceme kdesi v hĺbke naozaj pre seba. Konfrontuje nás s pocitmi hanby si jasne a priamo vypýtať to svoje. A dovoliť odísť tomu starému, už pre nás individuálne nefunkčnému. Preto mám skúsenosti, že je to potrebná téma, ktorá nás učí byť k sebe láskavejšími a ochotnejšími, pomáha nám zdvíhať mieru komfortu v náročných životných témach. Preto vás bude čakať podporujúce prostredie pre čokoľvek čo budete cítiť či potrebovať.
 
Verím že si užijete i zábavu, aj sa niečo naučíte ale hlavne že Vám ostane telesná spomienka na nový komfort. Zábavné motivačné video? :)  klikni sem
 
Na tomto kurze sa každý sa môžete rozhodnúť či a ako hlboko chcete preskúmať svoje témy telesného či vzťahového zdravia, či ich u seba i zmeniť. Ale... pokiaľ chcete žiť svoje životy a nie životy iných, nedá sa týmto témam dlhodobo vyhnúť. Ako sa vraví: „Ako hore, tak i dole“. Takže jedno podporuje druhé, v tomto prípade cítenie si svojich kostí vyššie spomínané kvality a mnohé iné. Pretože základom konfliktov s vlastným telom a vo vzťahoch sú nejasnosti, často plynúce z neuvedomelej hanby. A toho čo nieje povedané, to totiž najviac priťahuje našu pozornosť, to čo nieje vypovedané. A pokiaľ to nechcem vypovedať jasne, pevne, pružne a priamo – potrebujem v sebe nevedome potlačiť vnem cítenia svojich kostí. Áno, je to bežné, minimum ľudí si fyzicky cíti svoje kosti. Ale to že je to bežné, neznamená že je to normálne. Či?
kostra a muz na pusti

Skúmanie ako si cítim kosti a témy s nimi spojené ma v priebehu rokov viedlo k vytvoreniu seminára „Kosti a väzivá“. Prvý seminár sa konal v roku 2014.
 
Chceš cítiť dostatočnú oporu pre seba samého a potom ju sdielať s ľuďmi okolo? Zjednodušiť komunikáciu vo vzťahoch? Spevniť sa? Dokázať byť jasný v tom čo chceš vo vzťahoch a práci? Uvoľniť staré rodové ťahanice, či si posilniť obličky/ledviny? Práve okruh obličiek je v téme strachu/obáv verzus tvorivosť.  Zvýšené telesné vedomie o tom, že máme kosti nám v skutočnosti dáva silnú oporu a bezpečie.
 
V čínskej medicíne sa vraví, že Kosti súvisia s obličkami. Ich stav zase s pocitmi strachu a obáv. Tu vám pridávam pekný link o téme okruhu obličiek, odporúčam si ho pozrieť:
http://www.rahunta.cz/news/detoxikace-podle-cinskeho-pentagramu-5-prvek-v-o-d-a-ledviny-mocovy-mechyr-/
 
Na kurze vás budú čakať špeciálne na túto príležitosť pripravené pohybové a dotykové cvičenia vychádzajúce z Kraniosakrálnej terapie, Proces-orientovanej práce, systemických konštelácií a dostatku teórie v danej téme. Videá, večerný zábavno-tematický program, esenciálne oleje, šamanské prvky a tanec kostier,:).

Zaujímaš sa čo o kurzoch hovoria Tí, čo sa zúčastnili? Pozri sa sem:klikni tu

 

 

              vnútro kosti výrez                     vnutro kosti 2

 

Ak sa zaujímaš ešte o pár informácií k téme, ponúkam článok kt, som uverejnil v časopise Vitalita: https://www.skolacloveka.sk/index.php/pohybova-terapia/o-tele/159-oblecme-si-svoje-telo-3-kosti-a-struktura

 

   Týmto Ťa srdečne pozývam na tento seminár, na Tvoje oblečenie sa do kostí a kĺbov Tvojho Tela.       

                                  

Kedy: 14.-18.1.2020 príchod  v pon o 9:00 hod, ukončenie v sob 15 hod

Kde: Bratislava, miesto upresním

Cena: lektorné: 400€; ubytovanie a strava vo vlastnej réžii
- spôsob platby vám bude oznámený mailom
- čaj, káva a maškrtenie počas kurzu je v cene
Zľava: pri platbe do 9.9.2019 = 10% = 360€.  Pokiaľ si už v minulosti kurz Kostí u mňa obsolvoval/a, máš zľavu 50% na kurzovné.

 Storno:  30 a  menej ako 30 dní = 100% kurzovného (môžete za seba poslať náhradníka)

 Koho kontaktovať: Marek Bohunický, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , www.skolacloveka.sk , +421 910 210 830 

 

Čo si priniesť so sebou: 2x pohodlné oblečenie, zošit formátu A4, pero a farbičky (stačí 5 farieb), obľúbenú deku, spacák,  Zvedavosť :)

 

kostry pri taboraku

 

 

 Už teraz sa srdečne teším na všetkých v kruhu zdieľania

lektor:  Marek Bohunický

 

Marek sucasny

 

 

 

Marek Bohunický

- škola Človeka
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
mobil: +421 910 210 830
web: www.skolacloveka.sk

viac informácií o lektorovi nájdete kliknutím sem