Tanec na hranici odvahy motiv

 

Pozývame vás spojiť sa so svojou Silou a Odvahou cez zväčšovanie odvahy pravdivo sa prejaviť. V tanci, zdieľaní, hrách vo dvojiciach a skupine. Pozývame vás spraviť pár ďalších krokov k sebe samým. Od hlavy k srdcu, od srdcu k panve. Od kostí k svalom, od svalov ku koži. Od známeho k neznámemu. Od mysleného k cítenému. Hlavným ťažiskom tohoto workshopu je spoznanie svojho vnútorného tanca a piesne, ktorú sa spolu snažia prejaviť hlava, srdce a panva. 

Každého/ej tanec je iný, individuálny. Potrebujeme byť Odvážny ak sa chceme prejaviť celý, ak chceme žiť svoj život plne a radostne. A každému/ej z nás sa objavuje určitá hranica, koľko zo seba sme ochotný cítiť, ponúknuť a i prijať od druhých v našich vzťahoch. Dôvodom bývajú rôzne pocity hanblivosti a neistoty.

Akýkoľvek pocit ktorý cítime nami hýbe. Formuje naše telo a to ako sa vzťahujeme k sebe a svetu. A intimita vzniká vždy na hranici známeho a neznámeho, kde sa „varí“. A toto varenie sa je akýmsi tancom a piesňou ktorú nevedome spievame. A ak si to dovolíme, vedie nás k väčšej celistvosti, jasnosti a radosti. Cez prijatie pohybu ktorý je v nás, spoznávať svoje hlboké časti, nevedomé pocity a motivácie. V nich je skrytá sila, energia a motivácia pre radostný Život. Je to Cesta Duše v Tele, ktorá vzniká krok za krokom.

Tanec ako most, spôsob ako prepojiť svoju dušu s telom, vnímať pri tom pocity a emócie, slová, ktoré prichádzajú a vnemy na tele. Tanec spojený s dychom života, všade tam kde je dych je pohyb, tam kde je pohyb je život. Život v tele, tanec v koži, v svaloch, v šľachách, v kostiach, prosto tanec až na dreň nášho tela, na dreň našich pocitov. A tam vlčia sila, rýdzi zdroj.

Tancom otvoríme novú časť našej pozornosti, stačí mať ochotu si všímať a začať cítiť seba. Seba a svoje hranice. Vtedy vytvoríme bezpečný priestor na to aby sme poznali svoju vlastnú silu. Dotkneme sa pocitov vnútornej hanby, ako vzácnej brány, ktorá nás zavedie do kráľovstva našej odvahy a moci. Spoznáme obe strany jednej húpačky.

Duša v tom celom nám bude sprievodcom a my načúvajúc jej reči cez telo a snový svet spomalíme natoľko aby sme boli schopní vnímať to, kto naozaj sme.

KDE: Pluhová 42, BRATISLAVA
KEDY: 22-24/03/2019, začíname v piatok 22/03/2019 o 18:00 a končíme v nedeľu 24/03/2019 o 15:00
CENA: 110 € na osobu
PRIHLASOVANIE: mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., následne vám pošleme ďalšie informácie potrebné k potvrdeniu prihlášky
STRAVA: zabezpečuje si každý individuálne v blízkych reštauráciách napríklad vo Freshmarkete, ktorý je vzdialeny 10 min pešou chôdzou na čerstvom vzduchu ;-)
UBYTOVANIE: je možné v priestoroch centra na Pluhovej 42 za cenu 10 € na osobu a noc vo vlastnom spacáku na matraci.
!!! Ak máte o tento typ ubytovania záujem, dajte nám pri prihlasovaní vedieť!!!

 

O LEKTOROCH:

 

 

Marek Bohunický                                                                                                                                     Marcela Berith                

 

 Marek z tieňa 2 Marcela tvár                         

 

 

Marcela Berith  

- pomáham ľuďom objaviť a spoznať samých seba pomocou tanca, svojich tanečných vystúpení a art terapie. Pri svojej práci ukazujem ľuďom na ceste za svojim pravým Ja v čom je ich sila a ako sa s ňou znova spojiť. „Život v pravde a zo srdca“ je mojou životnou cestou, ktorú sprostredkovávam na svojich seminároch a workshopoch. Tiež pracujem individuálne, kde pomáham nájsť cestu k porozumeniu odkazov duše pomocou maľby a tanca. Som zakladateľkou projektu Soulart (www.soulart.sk), ktorý organizuje rôzne workshopy a semináre slovenským a zahraničným umelcom a lektorom z rôznych oblastí. Posledné tri roky sa so svojim partnerom venujem projektu Stvořeno pro Život (www.stvorenoprozivot.com ), ktorý navrhuje a vyrába kruhové drevené domy. Spolu s dcérkou domoškoláčkou Veronikou, milujeme a chováme "vlky" - československé vlčiaky Jacka a Elsu, od ktorých sa veľa učíme o sebe

 

Marek Bohunický 

 Som 41 ročný muž a 13 rokov otec. Pred cca 30 rokmi som začal študovať bojové umenia, ktORé som neskôr roky vyučoval. Postupne som absolvoval rôzne výcviky pre prácu s telom a dotykom, psychoterapeutické výcviky. V súčasnej dobe sa venujem najmä lektorovaniu a prednáškam, individuálnej a skupinovej práci. Využívam spojenie prvkov bojových umení, proces-orientovanej psychoterapie a šamanizmu, kraniosakrálnej biodynamiky a tantry. Tieto som pôvodne vyučoval ako samostatné smery, ale nakoniec som ich spojil do uceleného systému Body Intelligence.
Upútavka: https://youtu.be/8PNsIsJe7dw)
Milujem bytie v prírode, masáže, hudbu, zdieľanie s priateľmi, užívam si dobré filmy a tanec. Mačkovité šelmy. Z pracovnej oblasti milujem zdieľanie svojich skúseností s ľuďmi, vzájomné učenie sa.