Ahojte ženy a muži

Jedna realita úcty k sebe sa prejavuje v spôsobe, ako sa dotýkame. Vnímam že sú napríklad 3 typy dotykov:

Jeden ktorý potrebujeme dať sami sebe
Jeden ktorý potrebujeme vedieť prijať
A potom je tu ten, ktorý potrebujeme vedieť ponúknuť, dať.

rôzne formy nehy...

Ani jeden sa nedá zameniť za druhý, väčšinou to spravíme lebo sa bojíme a hanbíme si dotyk a objatie napríklad vypýtať. Môžeme radšej v strachu zahrať že "objímeme druhého", pohladíme druhého, zahráme silných a nie zraniteľných. Tak si prestávame veriť a druhý nám, lebo dotyk nieje pravdivý. Téma úcty k sebe a druhým, efektívnych hraníc a ochoty cítiť v dotyku až kam cítime je zážitok, ktorý doslovne mení naše životy. Lebo je to zážitok, nová spomienka v našom tele, odvaha prevziať zodpovednosť za to, že sa chceme mať lepšie.

Pozývam vás na stretnutia kde toto skúmame a si postupne dovoľujeme stále viacej seba...

https://www.youtube.com/watch?v=wkQGIZrW-Pg&feature=youtu.be

Pozývam vás!

Marek Bohunický