zena roztiahnute kridla zmenseny

 

Vydaj sa na nezabudnuteľnú cestu ženy. Ponor sa do hĺbky svojho príbehu cez tyrkysové rieky, sarajevské pyramídy, tajomné ostrovy, bohaté kaňony, olivové háje a zákutia Čiernej Hory.

Putuj s nami až k čírym jazerám, šumiacemu moru cez piesočné i skalné pláže. Poď objavovať počas 11 dní nielen krásy Balkánu, ale predovšetkým seba - skutočnú ženu, ktorou si.


11 – dňová zážitková sebapoznávacia púť pre ženy po Balkáne

Skutočná žena dokáže byť k sebe láskavá a podporujúca. Je odvážna. Vždy vycíti a nastavuje svoje hranice. Vie byť k sebe pravdivá - nielen v tele, ale aj na úrovni emocionality, duše až do špiky svojich kostí. Nepodlieha očakávaniam druhých, aby bola dosť. Je to žena, ktorá vždy vie, kam v živote smeruje. Žije podľa seba.

Kedy: od 11.09.2019 do 22.09.2019
Cena: 1400 eur, sumu je možné uhradiť na 2x, posledná časť platby je pri ukončení prihlášok
650,- € cestovné, ubytovanie, strava a vstup na atrakcie + 700,- € lektorné a sprievodca
Lektor: Marek Bohunický
Sprievodkyňa: Jasmína Ivanovič
Prihlás sa do: 11.7.2019  (45 dní pred začiatkom cesty už budeme spolu komunikovať Skypom a mailami, spoznávať sa a pripravovať sa na putovanie)

Skutočná žena vie, že na to, aby prišlo nové, musí najprv odísť staré. Je si vedomá, kde je zdroj jej energie, čo je pre ňu podporujúce a čo je výživné pre jej telo. Je odvážna, no i zraniteľná zároveň. Je si vedomá toho, čo ju napĺňa radosťou i smútkom. Vie, kedy ostať v tichu a ako sa napĺňať radosťou.

Na to, aby si mohla byť sama sebou, potrebuješ odvahu, ochotu zdieľať seba a bezpečný kruh, v ktorom sa môžeš trénovať. Pri začatí nového už nemusíš byť lojálna k osudom predkov a rodiny. Na to, aby si sa stala pravdivou, už nemôžeš očakávať, že ťa podporí rodina. Môžeš si dovoliť prejaviť sa. Aj za cenu neposlušnosti voči očakávaniam druhých. Na našej ceste ukotvíš svoje srdce i telo, aby si mohla žiť svoj život naplno a pravdivo.


Vydaj sa na púť za svojimi tajomstvami


11.9. (streda)
Cesta
Našu cestu začneme večer zo Slovenska na Balkán. Budeme ju naplno žiť už v autobuse, kde sa naladíme na svoje vízie a spoznávanie krajín. Našu sebaobjavnú cestu začneme pri pyramídach a po 10 dňoch ukončíme raftingom, aby sme sa pustili po toku rieky života. Opätovne kruh uzavrieme spoločným návratom k pyramídam.

 

10968519 853235584720065 8504215813632136810 n

 

12.9. (štvrtok)
Za starými kultúrami do bosnianskeho údolia pyramíd až do Sarajeva, Bosna a Hercegovina
Čaká ťa cesta hľadania vlastnej dôstojnosti, pravdivosti a divokosti. Aj preto sa s ňou symbolicky spojíme v známom bosnianskom údolí pyramíd. Vrátime sa k osudom našich predkov a k téme našich koreňov. Toho, koho pokračovaním sme, sa budeme venovať aj v rozprávkových uličkách Sarajeva, ktoré je mixom rôznych kultúr a náboženstiev, no ktoré tiež poznačila ťažká vojna.

 Bosnianske pyramídy

 

 

13.9. (piatok)
Práca so snami, Sutomore, Čierna Hora
Naučíš sa ako zmysluplne uchopiť svoje sny, vízie, predstavy o lepšom živote. Ako ich stelesniť, žiť v hmotnom svete pomocou pohybu svojho tela. Piesne ktorá patrí k Tvojmu snu. Budeš môcť spoznať čo sníva Tvoje telo, čo práve v hĺbke potrebuješ a ako si to dovoliť žiť.

 

13627145 1253688727976127 7998872495889774768 n

 

 

14.9. (sobota)
Liečivé dotyky, Sutomore, Čierna Hora
Zoznámime sa, ako pracovať s našimi dotykmi – k sebe samej, odo mňa k druhým a druhých ku mne. Cez rôzne cvičenia sa ich naučíme dávať, prijímať a cítiť na rôznych úrovniach. Vypýtať si čo potrebuješ - blízkosť, nehu,, intimitu, dotyk.... a odmietnuť čo nechceš. Naučíš sa niečo o nastavaní zdravých hraníc.

 

Olivovník, ktorý spája s koreňmi, Starí bar, Čierna Hora
Vyberieme sa k starému olivovníku, ktorý je starý viac ako 2000 rokov. Stará Maslina je jeden z najstarších olivových stromov na svete neďaleko mestečka Stari bar. Vrátime sa späť k našim koreňom a budeme v sebe spoznávať, čo už dlho odmietame a kam nás vedie to nové. Na tomto mieste nájdeme mier s tými časťami nášho ja, s ktorými v živote často bojujeme.

 

Stara Maslina

 

 

15.9. (nedeľa)
Dary Skadarského jazera
Preskúmame najväčšie jazero Balkánu a s ním aj hĺbky našich pocitov a schopnosť cítiť. Takmer jeho dve tretiny sa nachádzajú v Čiernej Hore a zvyšná časť v Albánsku. Z jazera vyčnieva asi 50 ostrovčekov. Jedným z nich je aj NÁZOV, na ktorý sa vyplavíme loďou. Tu sa budeme hrať s podstatou tekutosti - flow, dovolenia pocitom, veciam a udalostiam cez nás plynúť. Ochutnáme dary, ktoré jazero a jeho okolie ponúka.

Skadarske jazero Skadarske jazero 2

 

 16.9. (pondelok)
Ulcinj - Za „Dychom života“

Vyberieme sa do najjužnejšieho mestečka Čiernej Hory, ktoré kedysi vyhľadávali piráti a dnes obklopujú háje s olivovníkmi, citrusmi a granátovými jablkami. V meste sa nachádza asi 600 metrov dlhá pláž s farebným pieskom, na ktorej budeme cez rôzne hry a cvičenia vnímať náš vlastný Dych života.

Vyskúšame si kraniosakrálnu terapiu priamo v mori. Necháme sa unášať jeho vlnami a budeme skúmať tok tekutosti v našom tele. Našu schopnosť púšťať, čo už v našich životoch nepotrebujeme a prijať nové, čo slúži k radostnému životu. Odsmútime staré, aby mohlo prísť niečo nové a s nimi aj naša sloboda a radosť.

Mestečko Ulcinj je známe aj svojimi typickými hlučnými a živými trhmi, na ktorých možno nájsť od ovocia, zeleniny, cez ryby, syry až po bižutériu a šaty takmer všetko. Bude to čas obdarovávania seba, kedy si môžeme vychutnať všetky jeho dary a prijímať ich od života.

 

 

pláž

 

 

 17.9. (utorok) 
Čo nám hovorí zem, Sutomore, Čierna Hora 

Na Barskej riviére sa vykúpeme vo vodách Sutomorského zálivu. V tento deň spomalíme a budeme čítať signály Zeme. Vision Quest. Skúsime sledovať, čo všetko k nám prichádza a ako nás to oslovuje. Čo nám prinášajú ľudia a situácie a ako na nich reaguje naše telo. Tento deň venujeme i kúpaniu a oddychu.

 

18.9. (streda)
Spojenie s ochrancami na posvätnej hore, Lovćen, Čierna Hora
Vyberieme sa na rozlohou malé, ale významné pohorie Lovćen v blízkosti Kotorského zálivu, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Miestni ho nazývajú aj Čiernohorský Olymp. Považujú ho za posvätné pohorie, ktoré dalo meno aj Čiernej hore, pretože skaly Lovćenu sa vždy po daždi zafarbia do čierna. Cesta nahor i späť je dych berúca, každá serpentína odkrýva tajomstvá Boky Kotorskej a lúče slnka odrážajú jej odlesky.

Z vrcholu druhého najvyššieho Jezerského vrchu sa nám ponúkne výhľad na očarujúci národný park, ktorý patrí medzi jedno z najkrajších miest. Nachádza sa tu aj Mauzóleum Petra II. Petroviča Njegoša - najväčšej postavy čiernohorských dejín, ktorý bol známy ako vládca, mysliteľ i básnik. Dominantnou mauzólea je jeho socha, nad ktorou sa týči ako symbol slobody orol s rozpätými krídlami.

Tu sa spojíme s horným svetom a s našimi ochrannými duchmi. Nadviažeme kontakt s mentormi a budeme hľadať tú časť našej osobnosti, ktorá pozná riešenia na naše problémy. Uctíme si rozum i našu víziu. Budeme sa rozprávať o našich snoch a vzťahoch, ktoré nám ich môžu pomôcť v živote napĺňať.

 

Lovcen 2 Lovcen orol

 

19.9. (štvrtok)
Uzemnenie v kruhu ohňa, Sutomore, Čierna Hora
Spojíme sa s Matkou Zemou. Budeme pracovať s vlastným uzemnením. Uzemníme sny do tela, aby mohli s nami žiť a kráčať. Dovolíme si rozvibrovať naše sny. Večer sa spojíme cez rituál ohňa. Spálime to staré a nepotrebné, aby sme mohli začať niečo nové a radostné, čo nás bude v životoch napĺňať.

 

20.9. (piatok)
Čo znamená byť silnou ženou?  Haj-Nehaj, Čierna Hora
Navštívime zámkový komplex, ktorý kameň za kameňom stavali ženy. Dotkneme sa témy ochrany a rôznych foriem našej sily. Budeme skúmať, rôzny kvality sily, odvahy, fyzickej a psychickej sebaochrany pred manipuláciou či zneužívaním. Budeme skúmať, kde v nás drieme silná žena a ako naložiť s našou zdanlivou slabosťou. Spojíme sa s našou ženskou silou tak, aby sme mohli viesť naplnený a zmysluplný život.

 

Haj Nehaj ženské hradby

 

 

21.9. (sobota)
Spoj sa s vlastnou divokosťou na rieke Tara, Čierna Hora
Ponoríme sa do prúdu tyrkysovej rieky Tara, ktorej časť je známa ako „slza Európy“. Preteká kaňonom, v ktorom nás čaká priezračná voda, bujné lesy i tajomné zákutia. Vydáme sa na odvážnu cestu plnou kaskád a splavíme ju na gumovom člne, aby sme sa spojili s vlastnou divokosťou a odovzdali sa prúdu života.

 

 

rafting na rieke Tara

 

 

 22.9. (nedeľa) 
Šťastné konce a nové začiatky, návrat domov

Cestou naspäť dokončíme kruh našej spoločnej výpravy. Po druhý raz sa na Bosnianskych pyramídach spojíme so zemou, ukotvíme čo sme sa naučili počas cesty a nasajeme energiu na nové začiatky. Potom sa vydáme na cestu domov. Vo večerných hodínách dorazíme do Bratislavy.

 

 

Slovensko Bratislava

 

 

 Prečo by si sa mala s nami na túto cestu vybrať?

• naučíš sa základom šamanskej kraniosakrálnej terapie
• povedieme ťa k otvorenej vzťahovej komunikácii a ako komunikovať tvoje potreby
• naučíš sa byť odvážna i zraniteľná zároveň
• prepojíš v sebe divokosť so svojou pravou esenciou
• nájdeš v sebe silu prevziať zodpovednosť sama za seba a neviniť za svoj osud svet okolo seba
• ukotvíš pravdu svojho srdca i tela, nájdeš v sebe novú kvalitu sily
• naučíš sa brať samú seba vážne a s úctou, potom tak k tebe budú pristupovať aj ďalší
• staneš sa pravdivou a hrdou ženou, ktorá má divoké srdce, ctí si svoju slobodu i sebaúctu
• čakajú ťa dni učenia, ale aj relaxu, radosti, vychutnávania si a s nimi aj slnko a more

 

 

 

 

Pár informácií o Tvojich sprievodcoch

 


Marek z tieňa 2
 O lektorovi: Marek Bohunický

Som 41ročný muž a 14 rokov i otec, ktorý väčšinu svojho života strávil skúmaním sily a slabosti, pohybu a dotyku. Zhruba 25 rokov vediem rôzne skupiny kurzov masáží, kraniosakrálnej terapie, sebaochrany a tantry.

Posledné roky ma viedli k spojeniu kvalít jednotlivých prístupov, ktoré ma inšpirovali. Najmä Proces-orientovaná psychoterapia, Systemické konštelácie, Kranioskrálna terapia a Bojové umenia. Pomocou pohybu, dotyku a zvedomenia sa v Tele budeme skúmať ako by ste to mohli mať pre seba ľahšie, krajšie a radostnejšie. Tento systém som nedávno nazval „Body Intelligence“.


Zistil som, a klienti mi to neustále potvrdzujú (referencie), že je nutné sa viacej dozvedať o sebe ohľadne komunikácie hraníc, hanby, odvahy a toho o čom snívame a si ne/dovoľujeme. Ako je možné ostať v spojení so sebou a svojej sile a súčasne byť vo vzťahu.

 

 

 

 

 

 

 

Jasmina Ivanovič

 

Sprievodkyňa: Jasmína Ivanovič


Jasmína Ivanovič, žijúca tu a teraz s radosťou ponúka dobrodružstvo objavovania tajomstva krásy Čiernej Hory.

Pred 34 rokmi som sa vydala na cestu hľadania krásy človeka a v človeku cez kozmetiku, masáže, fytoterapiu, meditácie, šamanské cestovanie, čínsku medicínu, rodinne konštelácie, maľovanie...

Moja obľúbená prognostika je GEOMANTIA (objavovanie pravdy a nadchádzajúcich udalostí). V Bratislave som od roku 1994 v centre Lotos praktizovala individuálne a skupinové konzultácie.