E-mail

Udalosť

Názov:
Spojme sa so sebou - kurz Kraniosakrálna terapia ako Celostná procesová terapia, 1. stupeň
Startdate:
str, 22. júl 2015 18.00
Enddate:
ned, 26. júl 2015 14.00
Kde:
Pezinok
Kategória:
Kurzy
Vytvorené
Marek Bohunický

Popis

Pozývame vás na pobytový seminár, ktorý vám predstaví novú generáciu kraniosakrálnej terapie.

dievca roztvorená náruč
Spoznajte sami seba ukotvení v tele a dotyku, kde sú naše skutočné postoje najevidentnejšie. Príďte si znovu, ako malé dieťa, navnímať svoje telo a zažiť liečivý vedomý dotyk, ktorý povedie k prebudeniu vášho tela a napojeniu na naše primárne pocity a intuíciu. To nás prirodzene povedie k úcte voči sebe samému, k seba – vedomiu a vyváženiu nášho cítenia a myslenia.
primárny link na web usporiadateľa - "Arya" : http://www.aryacentrum.com/#!kranio-1/cv56

Tento pobytový seminár je určený pre všetkých, ktorí hľadajú niečo viac a potrebujú „nájsť seba samého“, svoje vlastné odpovede na otázky, ktoré im život prináša. Špeciálne výhody predstavuje pre partnerský a sexuálny život ako aj pre rodičov, ktorým pomôže naladiť sa na dieťa a uvoľniť vlastné obavy smerom k dôvere v proces. Je tiež určený pre odborníkov, ktorí pracujú s klientmi (duly, maséri, terapeuti, kňazi, koučovia).

O čom je seminár: Je zameraný na teoretické a praktické podanie kraniosakrálnych techník: mäkkých a jemných dotykov s hlbokým pôsobením. Metóda je napriek svojej vizuálnej jemnosti prekvapivá svojou účinnosťou.

Kraniosakrálne techniky sú o naladení sa na svoj vlastný rytmus, rytmus Zeme, vesmíru, vnímania rytmu svojho partnera, dieťaťa či klienta. A potom ten rytmus môžeme vlastným spôsobom prejaviť v reálnom fyzickom svete. Skúsenosti praxe ukazujú, že k zdraviu sa navrátime, ak sme v svojom rytme. To je podstatou Kranio ako CPOT (Celostnej procesovej terapie).

Budeme pracovať s energiou tela a zažívať, aké to je mať uvoľnenú chrbticu a nervový systém, mozog, kĺby i svalstvo a naučíme sa v sebe tento stav rozvinúť a sprostredkovať ostatným. Dovolíme si nechať rieku života prúdiť celým svojím telom. Tým sa zastaví vnútorný dialóg a pozornosť sa presunie z hlavy do tela a náš vnútorný kritik sa stíši.  

Zažijeme oblečenie si svojho tela a to, aké to je sa v ňom postaviť.

V rámci kurzu sú vedome obsiahnuté: princípy práce s tai-čchi, so snovým telom („vnútorné telo“), prvkami kraniosakrálnej biodynamiky, šamanizmu (práca s esenciou klienta), základov akupunktúry, elementov,  učenia o symptomatológii, vrstvách tela (koža, svaly, kosti, tekutiny) a využitia aromaterapie. Je to nástroj a dar pre vytváranie vedomého života. Naše sny a túžby sa snažia „vysnívať“ do fyzického sveta, našej identity. Ak tomuto neprejavenému venujeme pozornosť a „pozveme to“ do dennej reality, skontaktujeme sa so svojou dušou, telom i tým, čo sa cez ne prejavuje. Tak si dovolíme sa prejaviť, byť autentický, v osobnej Sile a bdelý.

Podľa hesla na kurze "každý môže a nik nemusí", budeme:

•    spoločne vytvárať bezpečnú, úctivú a láskavú atmosféru
•    pracovať so svojimi i klientovými hranicami
•    rozvíjať svoju schopnosť povedať Áno i Nie
•    vnímať svojho vnútorného liečiteľa a učiteľa
•    naciťovať kraniosakrálny pulz, Dych života a učiť sa ho prakticky aplikovať v živote
•    v spojení so svojím šamanským zvieraťom oslovovať Dušu v Tele empatickým telesným dotykom
•    hovoriť o základoch rodinných a vzťahových dynamík

 

Čo vám tréning prinesie alebo pomôže ovplyvniť:

Hlavným benefitom je posilnenie a vytvorenie takých zdrojov v organizme, pomocou ktorých je klient schopný riešiť :

•    migrény, bolesti svalov, kĺbov, očí
•    regeneráciu vnútorných orgánov na fyzickej i energetickej úrovni
•    stav chrbtice – stuhnutosť, vykrivenia, blokovanie energie v chrbtici
•    energetický deficit a vyčerpanosť premeniť na Životnú energiu, chuť, zvedavosť a radosť
•    sexuálne problémy s pohlavnými orgánmi na fyzickej i emočnej rovine
•    stavy po zlomeninách, poúrazové stavy, ochrnutia, mŕtvice
•    rôzne stavy nervového systému – utiahnutosť či preexponovanosť, napätie
•    formujúce vzorce pôrodu, popôrodné obdobia (rodičia i deti)
•    nadmernú reaktivitu, nervozitu, trému u detí  – skúšky, šikana, hormonálne zmeny
•    celého človeka (Telo, Dušu: emócie, myseľ; prejav Ducha)
•    v nadstavbových kurzoch je mostom pre prácu s kómou


Znova sa spojíme so samotnou podstatou nášho bytia skrze napojenie sa na naše vlastné zdroje sily, nájdeme vnútorný pokoj, silu a autenticitu.

Na čo ešte sa môžete tešiť: Súčasťou tohto pobytového semináru budú aj tématicky zamerané večery zaoberajúce sa tantrou, esenciálnymi olejmi, tancom a jeho úlohou v našom živote, budeme hovoriť aj o šamanskom zvierati v nás.

 

Lektor:  Marek Bohunický

foto lod„Počas 23 rokov praktikovania bojových umení som sa zoznámil so štyrmi Cestami a niečo z nich obsiahol - bojovú, liečebnú, tanečnú a tantrickú. Rozhodol som sa vyňať tieto štyri prevedenia a podávať jadro Toho, čo Je. Výsledkom sú Pohybové terapie a spôsob, ako učím kurzy masáží. Pohyb, ktorým vedie Duch Dušu v tele. Mojou úlohou je zdieľať svoje skúsenosti a informácie. Som takým istým účastníkom života ako každý iný. Asistencia klientovi má teda z môjho pohľadu úspech iba ako filozofia zdieľania. Klient, priateľ či kolega - všetci máme rovnakú hodnotu a vlastné napojenie na svoju múdrosť, ktoré býva hlboko potlačené. Nikto nie je väčší. Akurát má niekto v danej oblasti viac skúseností a informácií.

Celé mi to dáva zmysel pokiaľ oceňujem a prijímam všetko tak, ako sa život cez nás prejavuje. Je to radostné vzrušenie z objavovania všetkého v živote po každý raz ako po prvý raz. Viedol som a vediem kurzy zamerané na masáže, sebaobranu sebapoznávaním, pohybové terapie a prežitia v prírode.“

 

hotel RozálkaKde sa kurz koná: Hotel Rozálka***, Rozálka 9, 902 01 Pezinok

Kedy: 22.-26.7.2015 (5 dní)

Začiatok:  streda, 22.7. o 18.00

Koniec: nedeľa, 26.7. cca o 14.00izba hotela Rozalka

Poplatok: 300€ (v cene sú skriptá a kniha). Túto sumu je potrebné uhradiť do 6.7.2015 spôsobom, ktorý vám bude oznámený emailom. V cene nie je zahrnuté ubytovanie a plná penzia v sume cca 186€. Tieto si zarezervujte priamo s penziónom na www.rozalka.sk

Storno kurzu: 10 dní pred konaním kurzu bude vrátených 50% kurzovného, po tomto termíne je storno 100%, za seba je v tom prípade možné poslať náhradníka.

 

Prihlášky posielajte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a osobné informácie získate na tel.č. : +421 911 333 125 alebo +421 908 320 502

 

Čo si priniesť so sebou: Pohodlné oblečenie – tepláky, tričko, čisté ponožky. Malý uteráčik. Poznámkový blok, pero, ceruzku, gumu. Voda, čaj, káva spolu s malým občerstvením bude na mieste.

Miesto konania

Lokácia:
Hotel Rozálka***, Pezinok
Ulica:
Rozálka 9
PSČ:
902 01
Mesto:
Pezinok
Krajina:
Slovakia

Registrácia


Go to top