E-mail

Udalosť

Názov:
seminár Tantrické prebudenie tela a duše
Startdate:
štv, 25. jún 2015 17.00
Enddate:
ned, 28. jún 2015 16.00
Kde:
Sudislav nad Orlicí
Kategória:
Kurzy
Vytvorené
Marek Bohunický

Popis

dotyk ruk na hrudniku v sedeŽeny a Muži. Srdečne vás pozývame na zážitkový seminár o intimite, vedomom dotyku a prítomnosti. Seminár o túžbach a snoch našich tiel a duší...

Všetci túžime, či už si to priznáme, uvedomíme alebo nie, po láske. Háčik je v tom, že málokto z dnešnej civilizácie si skutočne dovoľuje aby ju žil. Láska nás ponúka uvoľňovať strach, hnev a teda samých seba. Ak jej to dovolíme, robí nás radostnejšími a zdravšími. Nie vždy postačuje na jej objavovanie a osvojenie si náš starý každodenný pohľad, spôsob nazerania. Je faktom, že sa nám vďaka nej otvárajú oči, uši, my celý. A takisto okolo nej prechádzame i bez toho, aby sme ju zaregistrovali. Chvíľu tu sme, a potom opäť dlhodobo nie...

Témou seminára je mimo iné ako bezpečne prebudiť svoju silu i zraniteľnosť tak, aby sa človek vedel stretnúť sám so sebou. Takže sa môžete tešiť na trochu teórie ale hlavne praktických cvičení

- dynamika vzťahov - čo sa deje keď nepovieme a neurobíme čo naozaj chceme - cvičenia
- ako a kde k tomu nájsť Silu
- spracovanie negatívneho feedbacku a strachu z odmietnutia
- reálna práca s hranicami, jasné formulovanie áno a nie - dokázať si ich nastaviť a tak vytvoriť bezpečné prostredie
- vedomý dotyk
- práca s hlasom
- tanec a kontaktná improvizácia
- jemné masáže, aromaterapia

A ako toto všetko dokázať preniesť a použiť v každodennom živote.

Tento seminár si kladie za úlohu práve takéto praktické sebaskúmanie vo forme praktických cvičení samostatne, vo dvojici i skupine. s Heslom "nikto nemusí a všetci môžu" sa vieme s dôverou vystaviť svojej zraniteľnosti v bezpečnom prostredí skupiny, kde neexistuje skupinový tlak. Oceňujeme a podporujeme "nie" a vítame "áno". Budete tu práve tak, ako to budete cítiť, s prirodzeným nastavením svojich hraníc. A budete ich môcť reálne bezpečne preskúmavať.

Ak sa staneme vnímavejšími, otvorenejšími k sebe i okoliu, využijeme snáď šancu získať a použiť našu osobnú silu, cez ktorú môžeme dosiahnuť skutočnosti, po ktorých najviac túžime a potrebujeme. Osobnú silu mávame zablokovanú v našich myšlienkach a postojoch.

Čo mi z toho vyplýva?
Súčasne musíme byť schopný ostať vedome v prítomnosti oblečený do svojho tela – nazývam to schopnosťou zamerať osobnú silu, skoncentrovať ju tak, aby priniesla čo najväčší efekt a my sme tak dosiahli náš duchovný i telesný rast. Inak povedané radosť zo života. Je to možné? ÁNO.

Pretože radosť zo života sa spája s množstvom energie, ktorú môžeme použiť a spôsobom jej investovania. Ak máme dostatok osobnej sily, máme energiu pre život, nadhľad a radosť.

Na dosiahnutie tohto všetkého sú niektoré činnosti viac, iné menej vhodné. Preto som sa v súčasnosti rozhodol zdieľať upravený systém, ktprý som vyvíjal posledné 3 roky. Rešpektujúci individualitu človeka a spájajúci účinné a súčastne príjemné techniky (spôsoby, smery), čerpajúci z múdrostí overených časom a podaných jazykom dnešného človeka. Všetci ste srdečne vítaní.

Seminárom vás budú sprevádzať Marek Bohunický a Eva Samoi.

Niečo o lektoroch semináru:
Marek Bohunický - http://www.skolacloveka.sk/index.php/o-skole/ucitelia
Eva Samoi - http://www.aveharmony.eu/index.html

Technické informácie k semináru:

cena kurzovné: 250€ /os + 80€ ubytovanie a plna penzia ( vegetariánska strava)

* zlava pre páry, kt. žijú v spoločnej domácnosti: 20€
* číslo účtu pre platbu Vám bude oznámené mailom
* seminár je potrebné uhradiť do 18.6.2015
* storno poplatky v prípade zrušenia účasti - od 11.6.2015 je storno poplatok 50% a od 18.6. 2015 70%

Prihlášky a prípadné otázky smerujte na:

Marek: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. mobil: +421 910 210 830

Eva: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. mobil: +421 911 050 887

bývanie - v krásnom prostredí malej dediny vo veľkom dome, cca 20 min autom z Českej Třebovej

Čo si zobrať so sebou:
- plachtu, osušku, sarong al veľkú šatku, a menšiu šatku, niečo na zapisovanie poznamok a kreslenie skice

 

Milovať a nachádzať sa v druhom znamená dovoliť si zažívať naplnenie a potešenie. A druhý nám tak na začiatok môžu pomôcť prijať také naše časti, túžby či prejavy - ktoré nám pripadajú neprijateľné.

 

---------------------------------------------------- ak sa zaujímaš viac: --------------------------------------------------------------------------------------------

Toto je ustredna piesen tematickeho filmu k seminaru, s názvom " Ako v nebi" :

https://m.youtube.com/watch?v=u2Vr1ODCUag&feature=youtu.be

Zdieľaná intimita o pravde

Dlho som rozmýšľal ako to nazvať. Je okolo toho humbug. Nepochopenie. Úlet. Mnoho kultúr mnoho názvov, veľa článkov – veľa mystifikácií. Už som sa nechal vyprovokovať sám sebou. Som rád. Natešene prišla veta „Zdieľaná intimita o pravde“.

Za prvé – intimitou môžeme volať niečo, nejaký proces, zdieľanie čohosi, čo pre nás nie je bežné, je ešte „v plienkach“ nášho bežného osobného sveta. Čo zatiaľ nie sme zvyknutý rozprávať ostatným alebo i sebe len tak. Pravda, ktorú cítime alebo tušíme, ktorá nesie očakávanú príchuť niečoho obávaného , nepatričného, kde cítim hranicu to naplno „rozbaliť“ a byť vo vyjadrení toho pocitu pevný a prezentný. Práca, sex, životný účel, dovolenie životu aby cezo mňa prúdil a vystavil ma čomu je potrebné. Oddanie sa takejto pravde, na ktorú ešte nie sme zvyknutý, nazývame intímnym vyjadrením.

Tantra, mantra, sranda. Výsledkom býva najčastejšie „ezoterický úlet“ alebo hnutie sexuj s kým sa dá, nerieš a usmievaj sa. Pičoviny. Kokotiny. Ohoóó. Aké slová. Čo vlastne popisujú, akú energiu sa snažia osloviť? No stolička, kľúče od auta či radosť to nebude. Hm. Už ste sa zamysleli prečo nenadávame do stoličky? Či do monitora? Nedávalo by to zmysel.

Popisujú o čo ide keď sme odpojený od seba, svojho stredu a pravdy. Keď sme mimo seba a už konečne naštvane hľadáme svoj zdroj sily a vyjadrenia. Popisujú to, cez čo sa najľahšie dostávame do kontaktu so životnou silou v jej prirodzenom prejave. Toť vsio. Keď sa odkážem na svoj kokot - ezotericky by to bolo prosím pekne falus či lingam ( čo muži nerobia, bežne oslovujeme ženské inšpirácie, však?) vravím vlastne, že sa cítim stratený, oklamaný (sebou samým ?) a hľadám pripojenie k životu, citu, otvorenosti. Volám „do piče“, kurva! Kde je ženský faktor, ktorý mi pomôže cítiť a spevniť sa vo svojej najhlbšej pravde? No, jeden máme každý a každá v sebe. Ženský i ten mužský. Keď sa od niektorého z nich odpojím, život prestáva dávať zmysel, smer a cieľ.

Princípom intimity je zostávať v pravde i tým, že poviem – áno alebo teraz nie, bojím sa. Akákoľvek pravda, pekná či škaredá, má totiž zázračnú schopnosť ma prinavracať k Sile, uvedomeniu a otvoreniu sa Životu. Vyskúšajte to, neverte nikomu pokiaľ si to nevyskúšate. Ak si spomenieme na čokoľvek čo nás dlho trápi a nedajbože neodchádza z mysle, je akosi nutkavé?, dokážem neomylne nájsť, kedy som utiekol z pomenovania toho zoči voči sebe či druhému.

Ak je teraz moderné sa zaujímať o tantru, či už ju velebiť alebo zakopávať pod zem, považujem za potrebné k tomu teda niečo napísať. Hovorí sa o nej že je to filozofia. Ale nie sexu priatelia, nie sexu! Ten je tam ako príjemný bonus, sám o sebe nemá žiadnu váhu a dokonca môže byť bez zdieľania po čase nudný a my sa pri ňom vygrcať z energie do čiernej diery. Iba je to zatiaľ najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako zdvihnúť množstvo energie v organizme. Natlakujeme telo fyzické i vnútorné. A keď má dostatok energie, odmietne už konečne tie nepravdy a zadržované pohyby a ide si po svojom. Tam, kde som vždy chcel byť, o čom som naozaj sníval, s čím som sem prišiel na svet – a kde som odbočil či zastavil a nedovolil si žiť svoju Pravdu. Opäť to funguje jednoducho ak sme pri vedomí, ochotný byť prítomný. Ak nie sme, opäť to zostane pri sexe. Až kým konečne chceme byť zvedavý o čo tu vlastne ide? O čo mi ide práve teraz? A dosiahnem to naozaj týmto? Cez tohto človeka, vec či skutok? Čomu sa potrebujem otvoriť sám v sebe aby som mohol neskoršie radostne zdieľať to, po čom práve prahnem?

Pre mňa to má cenu, je jedno či pingpong alebo sex, ak dokážem byť v svojom strede a pozerajúc sa do očí človeka oproti povedať „vidím ťa“ ! Z tohto pohľadu môže byť intímnejším zážitkom ležanie na tráve s priateľom ako účelný sex. Ja použijem trošku teba a Ty mňa sme všetci ok? Daj mi trochu pevnosti, nežnosti, daj mi pocítiť že som krásna, silný alebo neobyčajná/ý. Ha.

Skúšali ste počas rozprávania ktoré vám prišlo náročné či milovania sa s niekým mu pozerať do očí, pocitovo sa mu cez svoje oči otvoriť až do brucha a nôh, nechať ho vidieť ako to skutočne máte? Adhalenie čo volím hlavou, čo telom a čo tu skutočne je a ma volá zastať si svoje miesto. Bungie jumping je šuvix. Amatérsky pokus zažiť spojenie so životom. Našim životom je vnútorná pravda. Brnenie v rukách a chrbtici, jemný tras nôh a hlboký dych ktorý pomocou vedomia prechádza do smiechu a pokojného rytmu a ide stále ďalej a ďalej. Vyživuje, prebúdza, dáva energiu na vtelenie svojho účelu tuná na Zemi.

Takže ako je to s intimitou? Sme ochotný vidieť o čo tu ide každému za seba? Vnímať kde a ako ma chce „život“ mať? Čo si lepím druhými a čo im a sebe kradnem svojím nedávaním?

Zdieľaná intimita o pravde. Mojej. Našej. Toho čo je. Nie čo si „želám, chcem či nechcem“. Ako to naozaj mám a ako ma to vedie. Utrpenie je žiť výsledky svojej nepravdy, rozumových zdôvodnení, „istôt“ a presvedčení.

Sme dostatočne zvedaví a dôsledný? Chceme ísť až za posledný závoj ktorý sme schopný odhrnúť a smiať sa odhaľujúc vzorce? Verím že áno.

Už sa to deje. Každý to tuší, je vo vzduchu niečo nové. Uvoľňuje sa v nás spontánne energia. Aký jej dáme smer? Počúvneme volanie života i keď nemáme isté čo z toho bude? Budeme odvážne stáť vo svojom strede a konať svoju pravdu? Verím že áno.

srdečne

Marek Bohunický a Eva Samoi

Miesto konania

Lokácia:
Kubasova chalupa
Ulica:
Sudislav nad Orlicí 11
PSČ:
562 01
Mesto:
Sudislav nad Orlicí
Krajina:
Czech Republic

Registrácia


Go to top