Na masáž sa môžete objednať na nasledovných kontaktných číslach

vtak rozpina kridla

 

Toto je kúsok z môjho ranného rozhovoru z Duchom nového projektu „BQ“ – Body Intelligence.


„Ahoj, keď Ťa vidím a som s Tebou cítim sa celý rozochvený. Cítim vďačnosť, radosť a trochu i strach z nového, kam ma zavedie spoločná Cesta s Tebou a celým tímom. Viem že som niečo podobné už absolvoval, keď som sa rozhodol prestať pokračovať v bojových umeniach starým spôsobom. To bolo roku 2006 a predtým i viackrát v niekoľkých životoch. Bol to veľký skok a som na seba za neho hrdý. A teraz cítim že opäť opúšťam niečo čo doteraz fungovalo, robilo mi radosť a v nejakom momente sa rozšírilo do čohosi väčšieho...“

cranio2

 

Prajem Vám krásny deň, ženy a muži.

Volám sa Marek Bohunický predstavujem vám novú generáciu kraniosakrálnej biodynamickej terapie. Je jej šamanskou úpravou, ktorú som vyvíjal 5 rokov. Klasickú verziu biodynamickej kraniosakrálky som doplnil cvičeniami na uvedomovanie si hraníc,  konšteláciami na danú tému a proces-orientovaným prístupom.

Informácie a semináre sú určené nielen pre ľudí z radov profesionálov starostlivosti o človeka (maséri, terapeuti, lekári...), ale i úplných laikov. Pretože v prvom rade ide o zlepšenie kvality nášho osobného života, premenu vnútorných presvedčení o tom či si smieme dovoliť byť zdraví a šťastný. Pomocou systému vláčnych, pevných a úctivých dotykov s hlbokým pôsobením budete mať možnosť zažívať uvoľnenú chrbticu a nervový systém, mozog, kĺby i svalstvo a naučiť sa v sebe tento stav rozvinúť. A neskôr ho ako vlastnú skúsenosť sprostredkovať ostatným. Metóda je prekvapivá svojou účinnosťou oproti vizuálnej jemnosti.. (klikni sem na referencie)

Kraniosakrálna terapia pre deti, rodičov a rodiny.

Dnes prichádzam s témou, s ktorou rezonujem v poslednej dobe najviac - prenatálna a post natálna starostlivosť. Pre deti, matky...a samozrejme i otcov. Veľmi ďakujem rodinám, ktoré prišli do mojej praxe a pomohli mi objaviť úplne nový svet, tak odlišný od teoretického knižného materiálu.

Sledujem, ako sa zdvíha vlna uvedomenia, že je páchaná hrubosť medvedik plysovy s kabelkou kvetova zastrašovanie na ženách a rodinách práve v okamihoch, ktoré rodiny spája najintímnejšie. V momentoch očakávania dieťaťa a jeho príchodu na svet. Žiaľ ešte potrvá, kým sa úcta a pokora k životu prejaví v zdravotníctve i v praxi. No tu mi nejde o frflanie nad systémom, ale skôr o zdieľanie skúseností, ktoré môžu pomôcť rozšíriť obzor možností i prakticky.                   

rozhrnanie zavesu
Srdečne vás všetkých zdravím,

volám sa Marek Bohunický a prichádzam s ponukou netradičného kurzu.

 

Požiadavky na naše súkromné životy i prácu sa stále zvyšujú. Ako laici i profesionáli si zrejme uvedomujeme, že sa nám do vzťahov a práce prenášajú naše vnútorné reality, postoje k jednotlivým témam, k sebe samým. Otázky výkonu, toho či som alebo nie som dostatočne dobrý a efektívny, ocenený a vnútorne spokojný so svojim životom či priebehom procesu. Či si cením seba a osobné hranice svoje vlastné i druhých, či zasahujem primálo alebo priveľa. Otázku ako dokázať byť životu vystavený s vierou, dôverou, zvedavo a ostávať s mysľou začiatočníka bez neustáleho hodnotenia a kritizovania seba i iných sa pokúsime načrtnúť na tomto zážitkovom stretnutí. To netradičné je spoznávať sami seba ukotvený v tele a dotyku, kde sú naše skutočné postoje najevidentnejšie.

“Či už pracujeme s telesnými symptómami alebo so sociálnymi problémami, je dôležité nájsť Tao a proviesť ho na zem. Tak sprístupníme pre ľudí pole (hybnú silu), která je v pozadí snových symbolov, telesných skúšeností, osobných problémov či svetových udalostí. " A. Mindell

Čo vieme pozitívne ovplyvniť kraniosakrálnou terapiou?

Hlavným benefitom je posilnenie a vytváranie zdrojov v organizme, pomocou ktorých je klient schopný riešiť symptómy ako :

  •     Migrény, bolesti svalov, kĺbov, očí
  •     Regenerácia vnútorných orgánov na fyzickej i energetickej úrovni
  •     Stav chrbtice – stuhnutosť, vykrivenia, tok energie cez chrbticu
  •     Energetický deficit a vyčerpanosť na Životnú energiu, chuť, zvedavosť a radosť,
  •     Sexuálne funkcie – problémy s pohlavnými orgánmi na fyzickej i emočnej rovine
  •     Stavy po zlomeninách, poúrazové stavy, ochrnutia, mŕtvice
  •     Harmonizáciu nervového systému - utiahnutosť alebo preexponovanosť, napätie
  •     Ovplyvnenie formujúcich vzorcov pôrodu, popôrodné obdobia (otcovia, mamičky i deti)
  •     Nadmerná reaktivita, nervozita, tréma - „tínedžeri“ i dospelý
  •     Celého človeka (Telo, Dušu: emócie, myseľ; prejav Ducha)

Kontakt so samotnou podstatou nášho bytia vytvorením zdrojov sily v človeku. Otvorenie sa prirodzenému prijímaniu lásky.

Napĺňaním môjho zdieľania pre verejnosť je výučba nového spôsobu kraniosakrálnej biodynamiky. V tom ako pri výučbe tečie Kraniosakrálna biodynamika cezo mňa, sú vedome obsiahnuté princípy práce s tai-čchi, so snovým telom („vnútorné telo“), šamanizmu (práca s esenciou klienta), základov akupunktúry, elementov, a učenia o vrstvách tela (koža, svaly, kosti, tekutiny) a využitia aromaterapie. Je to nástroj a dar pre vytváranie vedomého života. Naše sny a túžby sa snažia „vysnívať“ do fyzického sveta, našej primárnej identity. Ak tomuto neprejavenému venujeme pozornosť, „pozveme to“ do dennej reality, skontaktujeme sa so svojou dušou, telom i tým, čo sa cez ne prejavuje. Tak si dovolíme sa prejaviť, byť autentický, v osobnej Sile a bdelý.

Ponukam par bodov ktore ma teraz napadaju k teme „deti a stres“.

Je dolezity vek, o ktorom sa budeme bavit. Ci ide o mimina do 1 roku, deti do 6tich alebo i tinedzerov. V kazdom veku sa pridavaju ine dolezite aspekty, ktore ich formuju vo vychove a vytvaraju postoje k zivotu, Sucasne maju priamy dopad na telesne a psychicke zdrave.

To co maju vsetky spolocne je potreba dotyku, telesneho kontaktu s rodicom. Idealne v postoji, kt mozeme nazvat „bezpodmienecna laska“. Ako rodic skutocne dieta berie a o nom zmysla je prejavene v dotyku a objati. To vytvara bezpecie, pristav, miesto kde sa mozu vyplakat, vypustit hnev, oddychnut si pripadne si potvrdit ze je vsetko v poriadku.

Go to top