vitruvian man

 

Čo keby Vaše telo poznalo cestu z náročných situácií života? Čo keby poznalo odpovede na otázky, ktoré sa márne snažíte rozlúsknuť tak aby boli všetci, a hlavne Vy, spokojný? Čo keď je riešenie SPOJENÍM srdca, rozumu a sexuality, nie iba rozhodovaním sa z jednej oblasti?

To by mohlo znamenať, že myseľ vám v tom nepomôže. Lebo ide o nový spôsob učenia sa o sebe - Body Intelligence. Prijmite pozvanie na úvodný seminár cyklu Body Intelligence (BQ), pretože kľúčom k akejkoľvek zmene je naše Telo. Naučme sa vnímať, čo nám hovorí a pracovať s ním. Váš život sa stane postupne radostnejší. Pozývam Vás na stretnutie s múdrosťou Vášho tela... klikni pre krátke video TU

Zdieľania účastníkov na partnerský seminár sem dávam tak ako prišli, bez úpravy:

hands shakingAhojte ženy a muži,
Prvý raz vás pozývam na kurz „Kranio 5“, ktoré je v štruktúre úplne posledné a zaoberá sa cielene technikami na prácu s klientom. Čiže kopa trénovania, štruktúry, hlbokej demokracie v praxi. Sledovanie signálov, ktoré rozoberieme tak ako som vám o tom ešte nevravel, pretože na kurzoch bolo min 70% ľudí, ktorí toto nemali ako primárnu potrebu. Preto som vedel že príde deň, kedy ponúknem modul špeciálne pre tých, ktorý sa chcú zdokonaliť v práci s klientom, skupinou či inej forme asistovania. Je to modul pre tých, ktorý naozaj prijali to, že chcú slúžiť, a nie iba robiť. Prípadne sa to chcete naučiť ešte trochu inak.

 
deti v nás
 
Dobrý deň Vám všetkým.
Nedávno som dokončil lektorovanie ďalšieho kurzu kraniosakrálnej terapie. Kurzy sú posledné dva roky stále viacej a viacej o neuvedomelých hraniciach a vzdialenostiach. Stále menej tak robíme a učíme sa techniky, pretože je potrebné zistiť a precítiť si ako sú na tom ľudia so sebauvedomením svojho priestoru a slobodného prejavu cez telo. Čiže moje zameranie nie je na techniku, ale na človeka...

Účastníci kurzov, ktoré som nazval Šamanská kraniosakrálna terapia, prechádzajú sebaskúsenostnými cvičeniami o pociťovaných skutočných vzdialenostiach, ochote a schopnosti sa stretnúť s niekým v dotyku nielen fyzicky ale i psychicky. Sú to doslovne iniciácie do prebratia vlastnej láskavej zodpovednosti za postaranie sa o svoje hranice a ich uctenie i u klienta. Rôznymi zdieľaniami o zakázaných či hanblivých témach, konšteláciami a tým čo si vypýta proces skupiny. Väčšinou je to prekvapenie medzi mysleným a pociťovaným stavom.

Hanba muz sediaci chrbtomSrdečne Vás vítam pri pokračovaní témy o našich najhlbších a najskrytejších tajomstvách. Reč je o vytesnenej téme hanby a zraniteľnosti, ktoré nám cez rozprávaní o nich pomáhajú stávať sa uvedomelejšími a empatickejšími. Ak...

muz bozkava zenu na krkčlánok som uverejnil v časopise Vitalita 09/2015

Dostávam sa k záverečnej, 5tej, časti série o tantre, kde bolo mojim úmyslom ukázať intímne umenia v inom pohľade než sú vnímané z internetu a šuškania. Snažil som sa o sprostredkovanie toho, akú zmenu pre naše životy môže znamenať vedomé prijatie našich hraníc, osobného prežívania intimity (smerom k sebe i okoliu),  neuvedomované či nechcené pocity a role v našich vzťahoch. Budem veriť, že sa mi to aspoň ako tak podarilo, cítim sa s tým príjemnejšie :)

článok uverejnený v časopise Vitalita 10/2016: Láskavý bojovník - Láskavá bojovníčka.
 
Krásny októbrový mesiac želám Vám, všetkým čitateľom Vitality. V minulom čísle som uviedol názov: Bojové umenia ako umenie sa báť. Budem v tom pokračovať viacej na telo. Pozývam Vás na prechádzku o vnútornom a vonkajšom bojovaní. Pokiaľ by mal niekto pocit, že sa ho téma bojových umení netýka, možno ho vyvediem z omylu. Riadna výzva hneď na začiatku, však? :) ak sa zaujímaš/te, čítaj ďalej...

Tu nájdete spätnú väzbu účastníkov kurzov a seminárov. ďakujem za Vaše zdieľania,  lektor Marek Bohunický

Kraniosakrálna terapia pre deti, rodičov a rodiny.

Dnes prichádzam s témou, s ktorou rezonujem v poslednej dobe najviac - prenatálna a post natálna starostlivosť. Pre deti, matky...a samozrejme i otcov. Veľmi ďakujem rodinám, ktoré prišli do mojej praxe a pomohli mi objaviť úplne nový svet, tak odlišný od teoretického knižného materiálu.

Sledujem, ako sa zdvíha vlna uvedomenia, že je páchaná hrubosť medvedik plysovy s kabelkou kvetova zastrašovanie na ženách a rodinách práve v okamihoch, ktoré rodiny spája najintímnejšie. V momentoch očakávania dieťaťa a jeho príchodu na svet. Žiaľ ešte potrvá, kým sa úcta a pokora k životu prejaví v zdravotníctve i v praxi. No tu mi nejde o frflanie nad systémom, ale skôr o zdieľanie skúseností, ktoré môžu pomôcť rozšíriť obzor možností i prakticky.                   

tantra chrbat

Pozývam Vás na nádherný kurz plný jemnosti, komfortnej intimity a radosti.

Mať  zmysluplný intímny vzťah najmä sám so sebou... .  Intímny nemusí znamenať  v prvom rade sexuálny. Sexualita je možná i bez intimity. Ide o vychutnanie si samého seba, partnera. Je to vzájomné zdieľanie svojich duší, túžob, nádejí i strachov.

Intimita sa objavuje  vo chvíľach, keď pripustíme vynorenie sa spomínaných emócií. A vtedy to môže byť  spojené i s objavovaním ako sa vnímame v svojom tele, čo nám naozaj chutí a sa nám páči. V spoločnosti je to tabuizovaná téma. A tento čas si vypýtal nové možnosti sebapoznávania, láskavého ocenenia a prijatia sa. Takých ako sme. Byť bližšie sám k sebe i partnerovi.

Kurz je pomôckou pre nové zážitky v živote formou relaxovania, experimentovania s iskrivou radosťou a uctením si tela. Svojho i partnerovho. Formou plného dotyku, možnosťou v sebe toto naplnenie rozvinúť tak, že sa stane Vašou stálou súčasťou a zdrojom.

Toto ponúkajú Senzuálne masáže.

bokken hakama postoj

Všetci Vy, ktorým sa niekedy rozbúchalo srdce a zasvrbeli Vás prsty, či sa pohlo telo pri pohľade na šermovanie s  mečom. Tí, ktorých zaujíma vyplniť si takýto sen či zvedavosť o  bojových umeniach, ktoré by ste mohli využiť  relaxačne i v dennom živote. Pozývam Vás ...

Go to top