socha hanba

 

Srdečne vás pozývam na prvý webinár z pripravovanej série. Prvá téma bude najmenej spoločensky pohodlná a súčasne nás najviac ovplyvňujúca - Hanblivosť, hanba a zahanbovanie.

Poviem čosi o tom ako hanba vzniká, o jej koreňoch, výskume. O jej funkcii a spôsobe ako narábať s pocitmi ktoré sa s ňou spájajú. Ako si uvedomiť že sa hanbíme? Aký je rozdiel medzi pociťovaním hanby a zahanbovaním? Čo nás to stojí keď nevieme o tom že sa hanbíme alebo o tom nie sme schopný hovoriť?

Aký význam v každodennom živote má filozofia "hlbokej demokracie"? Láskavý svedok. Odvaha, Zraniteľnosť.

Ako pomôcť niekomu kto sa hanbí. Ako nezahanbovať. Ranky a pozície vo vzťahoch. Hranice.

Ponúknem pár cvičení, budem odpovedať na vaše otázky počas webináru. Ak sa zaujímate o niečo konkrétne v tomto smere, už môžete do kommentov písať návrhy a otázky.

Kedy: Streda 30.1.2019 o 20:30

webinár pôjde ako živé video zo stránky: https://www.facebook.com/skola.cloveka/

Zdieľania účastníkov na partnerský seminár sem dávam tak ako prišli, bez úpravy:

 
deti v nás
 
Dobrý deň Vám všetkým.
Nedávno som dokončil lektorovanie ďalšieho kurzu kraniosakrálnej terapie. Kurzy sú posledné dva roky stále viacej a viacej o neuvedomelých hraniciach a vzdialenostiach. Stále menej tak robíme a učíme sa techniky, pretože je potrebné zistiť a precítiť si ako sú na tom ľudia so sebauvedomením svojho priestoru a slobodného prejavu cez telo. Čiže moje zameranie nie je na techniku, ale na človeka...

Účastníci kurzov, ktoré som nazval Šamanská kraniosakrálna terapia, prechádzajú sebaskúsenostnými cvičeniami o pociťovaných skutočných vzdialenostiach, ochote a schopnosti sa stretnúť s niekým v dotyku nielen fyzicky ale i psychicky. Sú to doslovne iniciácie do prebratia vlastnej láskavej zodpovednosti za postaranie sa o svoje hranice a ich uctenie i u klienta. Rôznymi zdieľaniami o zakázaných či hanblivých témach, konšteláciami a tým čo si vypýta proces skupiny. Väčšinou je to prekvapenie medzi mysleným a pociťovaným stavom.

Hanba muz sediaci chrbtomSrdečne Vás vítam pri pokračovaní témy o našich najhlbších a najskrytejších tajomstvách. Reč je o vytesnenej téme hanby a zraniteľnosti, ktoré nám cez rozprávaní o nich pomáhajú stávať sa uvedomelejšími a empatickejšími. Ak...

muz bozkava zenu na krkčlánok som uverejnil v časopise Vitalita 09/2015

Dostávam sa k záverečnej, 5tej, časti série o tantre, kde bolo mojim úmyslom ukázať intímne umenia v inom pohľade než sú vnímané z internetu a šuškania. Snažil som sa o sprostredkovanie toho, akú zmenu pre naše životy môže znamenať vedomé prijatie našich hraníc, osobného prežívania intimity (smerom k sebe i okoliu),  neuvedomované či nechcené pocity a role v našich vzťahoch. Budem veriť, že sa mi to aspoň ako tak podarilo, cítim sa s tým príjemnejšie :)

článok uverejnený v časopise Vitalita 10/2016: Láskavý bojovník - Láskavá bojovníčka.
 
Krásny októbrový mesiac želám Vám, všetkým čitateľom Vitality. V minulom čísle som uviedol názov: Bojové umenia ako umenie sa báť. Budem v tom pokračovať viacej na telo. Pozývam Vás na prechádzku o vnútornom a vonkajšom bojovaní. Pokiaľ by mal niekto pocit, že sa ho téma bojových umení netýka, možno ho vyvediem z omylu. Riadna výzva hneď na začiatku, však? :) ak sa zaujímaš/te, čítaj ďalej...

Tu nájdete spätnú väzbu účastníkov kurzov a seminárov. ďakujem za Vaše zdieľania,  lektor Marek Bohunický

Kraniosakrálna terapia pre deti, rodičov a rodiny.

Dnes prichádzam s témou, s ktorou rezonujem v poslednej dobe najviac - prenatálna a post natálna starostlivosť. Pre deti, matky...a samozrejme i otcov. Veľmi ďakujem rodinám, ktoré prišli do mojej praxe a pomohli mi objaviť úplne nový svet, tak odlišný od teoretického knižného materiálu.

Sledujem, ako sa zdvíha vlna uvedomenia, že je páchaná hrubosť medvedik plysovy s kabelkou kvetova zastrašovanie na ženách a rodinách práve v okamihoch, ktoré rodiny spája najintímnejšie. V momentoch očakávania dieťaťa a jeho príchodu na svet. Žiaľ ešte potrvá, kým sa úcta a pokora k životu prejaví v zdravotníctve i v praxi. No tu mi nejde o frflanie nad systémom, ale skôr o zdieľanie skúseností, ktoré môžu pomôcť rozšíriť obzor možností i prakticky.                   

tantra chrbat

Pozývam Vás na nádherný kurz plný jemnosti, komfortnej intimity a radosti.

Mať  zmysluplný intímny vzťah najmä sám so sebou... .  Intímny nemusí znamenať  v prvom rade sexuálny. Sexualita je možná i bez intimity. Ide o vychutnanie si samého seba, partnera. Je to vzájomné zdieľanie svojich duší, túžob, nádejí i strachov.

Intimita sa objavuje  vo chvíľach, keď pripustíme vynorenie sa spomínaných emócií. A vtedy to môže byť  spojené i s objavovaním ako sa vnímame v svojom tele, čo nám naozaj chutí a sa nám páči. V spoločnosti je to tabuizovaná téma. A tento čas si vypýtal nové možnosti sebapoznávania, láskavého ocenenia a prijatia sa. Takých ako sme. Byť bližšie sám k sebe i partnerovi.

Kurz je pomôckou pre nové zážitky v živote formou relaxovania, experimentovania s iskrivou radosťou a uctením si tela. Svojho i partnerovho. Formou plného dotyku, možnosťou v sebe toto naplnenie rozvinúť tak, že sa stane Vašou stálou súčasťou a zdrojom.

Toto ponúkajú Senzuálne masáže.

bokken hakama postoj

Všetci Vy, ktorým sa niekedy rozbúchalo srdce a zasvrbeli Vás prsty, či sa pohlo telo pri pohľade na šermovanie s  mečom. Tí, ktorých zaujíma vyplniť si takýto sen či zvedavosť o  bojových umeniach, ktoré by ste mohli využiť  relaxačne i v dennom živote. Pozývam Vás ...

Dobrým výsledkom by mohlo byť naučiť sa nebojovať - so životom, so sebou, ... A ako pomôcka je použitá fyzická rovina, kt. je dostatočne uchopitelna a prezentná. Kde je pre mňa výhodnejšie byť pevnejšie, kde byť tekutejší, ako byť spontánne jednoduchý. Toto nás minimálne v začiatku učí vedome vzdanie sa životu paradox? Podstatou je teda byť dušou prítomný v telesnosti, ktorou realizujeme svoje sny. Keď sa vnútorné telo- telo duše, spoji slobodne prirodzene s fyzickym. Rozvinutie zodpovednosti individuálneho, partnerského a skupinového fungovania. V bojových umeniach je ponuka pre nadherne online konfrontácie pochopení. Aké sú moje motivácie, vnútorné postoje - toto všetko sa fyzicky zrkadlí v pozíciách tela, vzorcoch útekov, útokov, zamrznutí. Je to jedna z ciest k vnútornej i vonkajšej slobode, radosti A spontaneity.

Go to top