Tu nájdete spätnú väzbu účastníkov kurzov a seminárov. ďakujem za Vaše zdieľania,  lektor Marek Bohunický


  • snívala som o svete bez posudzovania, o svete pravdy a prijatia. Na tomto kurze som zistila, že sa také niečo dá v tomto svete vytvoriť. Ďakujem, že som mohla byť toho súčasťou, ďakujem , že som mohla začať prežívať tú krásu. Teraz mi občas príde strach, či to nestretím, ale potom tú malú seba povzbudím, že sa nemá čoho báť.
    Tento prvý týždeň po kurze som si viac krát uvedomila zmeny na svojom fyzickom tele: inak držím plecia, iný sklon trupu a hlavne pocit v rukách, ktoré držia volant auta, že sú iné ...
Ďakujem , že som mohla uvidieť seba v iných, že to čo na nich obdivujem, môžem aj ja, len si to musím dovoliť.
----------------------------------
* Dni strávené na „Kranio“ nejde nazvať kurzom. Boli totiž bližšie skutočnému životu ako svet, z ktorého som sem prišla. Život sa ma dotýkal, napĺňal ma, pretekal mojim telom. V priestore bezpečia sa moje telo a srdce začalo bezpečne otvárať , povoľovať a CÍTIŤ. Bez toho, aby ma niekto hodnotil. Možno po prvýkrát v živote sa ma niekto opýtal – Ako to mám, čo cítim, vnímam, ako by som to skutočne chcela. Mohla som dovoliť všetkým svojim aspektom, ktoré tu boli v danom okamžiku prejaviť sa a prijať ich. Dovolila som si pravdivo vnímať a cítiť – a zažila som hlbokú múdrosť svojho tela. Je to akoby som vnímala samu seba naraz v mnohých úrovniach bytia a zároveň cítila ostatných. Byť sebou a zároveň súčasťou. Svet sa naplnil farbami a zvukmi, pohybom a Bytím.

Dakujem .
Katka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• Byla to pro mne nezapomenutelná událost. Neměla jsem od kurzu žádné zvláštní očekávání, prostě jsem to nechala být otevřené. Jediné co jsem si pro sebe řekla, bylo to, že by bylo krásné, kdybych pochopila, kdo jsem a domů se vrátila "jiná". A to se mi skutečně povedlo.Mám pocit, že jsem „umřela“ a znovu se narodila. Uvědomění kdo jsem a že vlastně nic nemusím, ale můžu, bylo osvobozující. Je to prostě nádherný pocit dovolit si tu být, dovolit si žít a mít se ráda. Zažívám pocit hrdosti na to, že je pro mne důležitější moje vlastní láska k sobě než to, jestli mě má nebo nemá někdo jiný rád. Nebylo to pro mne jednoduché a ani teď to není vždy jednoduché, ale dovoluji si, aby bylo. Uvnitř sebe cítím svobodu a sílu. Přijelo „nic“ a odjela krásná svobodná žena.
 
Marku, děkuji moc za tvůj přístup, za tvá přímá slova, která byla trefná a pro mne skutečně důležitá a vůbec za to, že jsi tam prostě vědomě byl. Těším se na pokračování, kranio je skvělé! A jen tak na závěr: Pochopila jsem, že je důležitější mít odvahu a být otevřený něčemu novému než mít očekávání....
----------------------------------
 
• Slzy mi tečú a tečú,ale stále je mi ľahšie a ľahšie na duši. Dni strávené v tomto kolektíve-taký zážitok sa ťažko popisuje.
 
Seminár-bolo to také ako to malo byť-pretože si vycítil to,čo potrebujeme-technika je popísaná v skriptách-to čo sme všetci potrebovali-tam si nás navadzal,,jemným,nevtieravým spôsobom".Píšem za seba,pretože som vôbec nevedela,čo ma čaká. Prostredie-najlepšie pre takéto stretnutie.
Ďakujem Ti Marek
----------------------------------

• Doporučuji všem, kdo se motá dokola a nevím kam vlastně patří, není třeba být odborník. Během kurzu se pořádně rozmotáte!!
----------------------------------

• Po kurzu cítím radost, že jsem v těle a mohu se naplno cítit. Vnímám vnitřní naplnění a zvědomění své vlastní intuice. Kurz mohu doporučit všem odborníkům. Nabité zkušenosti využívám v práci s klienty.
----------------------------------

• co já a Tvůj, náš kurz kranio?
Jít na kurz a odevzdat se tomu, co se má dít, bylo jednou z nejlepších věcí, které se mi v životě přihodily. Zpětně cítím, že jsem opakovaně hledala to, co jsem díky kurzu znovu objevila, já cítím! Lámala jsem si hlavu, kde jsou mé emoce, čím to, že se mi něco jen líbí nebo nelíbí, ale tím to končí? Už si hlavu nelámu, ale prostě vnímám. Fyzicky cítím doteky mnohem intenzivněji a prožitky procházejí celým mým tělem. Vnímám krásu blizkosti svých dětí břichem a moc si to užívám. I vnímání blizkosti ne zrovna mně milých lidí je intezivnější, ale já si to uvědomuji! To je tak nové. A zcela n enásilně si konečně vymezuji své hranice. Ve zkratce řečeno mám pocit, že se o sebe po letech vědomě starám a prožívám každou buňkou těla.
 
Reakce mého okolí jsou zajímávé. Bližší lidé mě považují za ženštější. Zcela cizí lidé mě také vnímají jinak. Já si všímá, že mi muži více dávají přednost, což nebylo až tak běžné a ženy se na mě méně mračí. S Tvým způsobem vedení kurzu natolik rezonuji, že mu nemám co vytknout. Jen přiznávám, že některé chvíle mlčení na mě byly dlouhé, ale to za mě mluvila hlava.
----------------------------------
 
• Co napsat ke zpětné vazbě? Místo super. Strava byla výborná, i když jsem měl ze začátku pocit, že mě chcete tou zeleninou otrávit... :)
 
Náplň semináře ukázala, že plán je věc jedna, realita a potřeby lidí věc druhá, takže dle mě se vše ubíralo tím nejlepším možným směrem....A co jsem si odnesl? Spoustu pocitů, prožitků, zkušeností... A rozhodnutí, že toto je něco, čemu se chci i nadále věnovat. A v neposlední řadě pocit, že ač školitel na začátku, přítel na konci
----------------------------------

T.:
kurs mi umožnil střetnout se sám se sebou a vrátit se tak i domů ( rodiče, blízcí i můj pes mi říkají, že jsem jakýsi jiný, a to v pozitivním smyslu:-))
-potkal jsem tam ty nejúžasnější a nejpotřebnější, pro moji životní situaci ,lidičky a stali jsme se přáteli
-navzájem jsme se dotýkali, učili, doplňovali, prolínali, nikdy jsem nezažil takové společenstvo VŠECH neznámých známých
-nikdo tam nebyl náhodou a VŠE co se dělo, To mělo smysl a který se i dál zjevuje v těchto běžných dnech a nebo se možná teprve objeví

-naučil jsem se tam základy KS terapie, úžasné metody provázení k prameni zdraví, rovnováhy a přijímající láskyplné sounáležitosti se vším, metody kterou si každý musí najít v sobě a nestát jí v cestě
-vím, že se budu muset ještě hodně učit, aby to bylo jisté, technicky učesané, 100% bezpečné, ale pokud budu stát silný i ve své zranitelnosti není překážky v tom, stát se opravdovým průvodcem na vlnách oceánu druhým...v profi terapii tedy přicházejícím klientům

-nevím jestli jsem již byl tak vyprahlý, ale těch několik dní bylo to TO NEJ za posledních 14let v mém životě.......doslova a upřímně...
-probíhalo tam mystérium pro všechny z nás...a osobně co jsem viděl, cítil, sdílel navíc i s jinými "účastníky" kurzu, mimo naší 9, zůstává v mém srdci a netřeba o tom mluvit:-)
-na závěr doporučení každému, kdo by měl pocit, že na kurs KST má jet, tak at´ jede i kdyby "vůbec nevěděl proč"
po několika dnech Vědět bude:-))

----------------------------------

R.:

děkuji za možnost zúčastnit se kurzu kraniosakrální terapie. Byla to pro mne nezapomenutelná událost. Neměla jsem od kurzu žádné zvláštní očekávání, prostě jsem to nechala být otevřené. Jediné co jsem si pro sebe řekla, bylo to, že by bylo krásné, kdybych pochopila, kdo jsem a domů se vrátila "jiná". A to se mi skutečně povedlo. Mám pocit, že jsem „umřela“ a znovu se narodila. Uvědomění kdo jsem a že vlastně nic nemusím, ale můžu bylo osvobozujici a cute;cí. Je to prostě nádherný pocit dovolit si tu být, dovolit si žít a mít se ráda. Zažívám pocit hrdosti na to, že je pro mne důležitější moje vlastní láska k sobě než to, jestli mě má nebo nemá někdo jiný rád. A jsem za to fakt vděčná! Nebylo to pro mne jednoduché a ani teď to není vždy jednoduché, ale dovoluji si, aby bylo. Uvnitř sebe cítím svobodu a sílu. Přijelo „nic“ a odjela krásná svobodná žena.

Marku, děkuji moc za tvůj přístup, za tvá přímá slova, která byla trefná a pro mne skutečně důležitá a vůbec za to, že jsi tam prostě vědomě byl. Těším se na pokračování, kranio je skvělé!

A jen tak na závěr: Pochopila jsem, že je důležitější mít odvahu a být otevřený něčemu novému než mít očekávání. A co se týče smutku - jsem za něj vděčná, protože bez něj bych to nebyla já, ale učím se ho už tolik neprož&iacut e;vat jen ho pozorovat...

Mějte se krásně.

------------------------------------
S.:

kurz byl pro mne prinosnym o 200%. Dostala jsem necekane pro sebe odpovedi na hodne otazek.

Je to dulezite uvedomovat si cas i prostor v kterem se nachazis -co,kde, jak a s kym delas, jak dychas, jak stojis, co si prejes, jestli jsi vubec tady ve svem tele. Pokud to clovek nedela muzou se s nim stavat ruzne veci vcetne neprijemnych. Kraniosakralni terapie pro me je dobrym nastrojem byt strizliva a pozorna ale zaroven uvolnena.
Klobouk dolu pred lektorem - pratelska atmosfera a moudrost zaroven, aktualne "zive" info a komunikace )) Doporucuji vsem kdo se mota a nevi kam dal a kam vlastne patri. Behem kurzu poradne se rozmotate ))

----------------------------------

E.:

kurz byl suprovej, dostatečně praxe, o tom to taky je , a super učitel. Jen to nacíťit. Od té doby se snažím být ve své kůži a cítit svůj střed. Nyní si brouzdám na úplně jiných frekvencích, jsem nádherně uvolněná a jakoby se kolem mne zpomalil čas, před tím jsem nic nestíhala, čas mi nestačil a nyní vše OK. Jen nějak nejsem schopna se zkoncentrovat. Moc se mi to líbilo a snad někdy opět bude další setkání u kranio.