V prvom rade mi záleží na tom, aby účastníci odchádzali s praktickými znalosťami. V tomto duchu je potrebné nielen teoretické umiestnenie bodov, no i spôsob ako ich „cítiť“, pretože to je hlavné vodítko. Každý bod ma svoje „jadro“, tzv. ťažiskový bod. O týchto sa na kurzoch málo alebo vôbec nehovorí. A to je skutočná prax, vtedy môžeme použiť intuíciu a nechať ruky „voľne chodiť“. Je to vnímanie telom, empatia a to sa pri pôsobení cez ruky skĺbi s láskavým hlbokým zážitkom u oboch, prijímajúceho i dávajúceho.

Je to osobnostný rozvoj, schopnosť lepšie sa navzájom počuť a vnímať. Rozšírenie vedomia a dôvery v seba sama. Pocta telu, duši a duchovi v nich. Pôsobenie cez srdce je liečivé pre všetkých zúčastnených. Sebadôvera a schopnosť sa uvoľniť sa dá naučiť práve prijatím tela a jeho rešpektovaním. Civilizácia sa od tela vzďaľuje, sme viac v hlave ako v srdci a bruchu. Reflexná terapia navracia rovnováhu vedomia späť k našej základni – nohám. Aby sme pevne stáli na Zemi a prijali jej dary – radosť, zdravie, zdieľanie.

 Na svoje si prídu i tí z vás, ktorý už touto metódou pracujú, no neostáva im veľa priestoru pre seba samých. Budeme ochutnávať finesy, otázky a najmä:

  • uvoľnenie krčnej chrbtice na chodidle, statiky kostry a hĺbkovej relaxácie
  • nahmatanie a uvoľnenie mäkkých tkanív chodidla a lýtka, určenie a pohybovanie sa vo vrstvách, plynulá manipulácia na navrátenie tekutosti
  • uvoľnenie vnútorných orgánov podľa pentagramu východnej medicíny a jeho objasnenie v praxi
  • energetické cvičenia pred masážou pre oboch zúčastnených
  • použitie pomôcok pri komplikovanejších stuhnutiach/stiahnutiach väziva – diagnostické paličky, kamene, ...
  • vhodnosť prítlaku (ako je to vlastne s bolesťou pri RM), smer tlaku
  • a najmä: ako cítiť že sme trafili čo sme trafiť chceli a mali :)

Kurz je zameraný na základné, ale súčasne hĺbkové spoznanie reflexných plôšiek chodidla a tlaku na ne v zrkadlení pohybového systému i vnútorných orgánov. Naučíte sa, ako možno plôšky pocitovo nájsť, diagnostikovať problémy prejavené na fyzickom tele, metódu diagnostického dotyku, základné prvky a kombinácie palpačných techník. Čiže spôsob ako rýchlo a efektívne pomôcť sebe i svojim blízkym a navodiť stav pohody.

 Je to príležitosť užiť si čas pre seba, spoznať príjemných ľudí, uzemniť sa a hlavne spraviť pre seba niečo odmeňujúce. Počet účastníkov je max. 10 záujemcov, ktorý svoje rozhodnutie dajú vedieť kontaktovaním na : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Trvanie kurzu

- je rozdelený na 4 dni plus osobnú skúšku v trvaní cca 90 min. Stretneme sa od 08:30 - 16:30hod a po prebratí najdôležitejšej teórie a poučiek budeme prakticky (manuálne) filozofovať.

Kedy: 4 dni podľa záujmu

Kde: Bratislava -  Trnávka, Na lánoch 4

Výška odmeny: 210€

Lektor: Marek Bohunický - škola Človeka

Na všetkých sa srdečne teším