O čo ide na tomto kurze?
V prvom rade mi záleží na tom, aby účastníci odchádzali s praktickými znalosťami. V tomto duchu je potrebné nielen teoretické umiestnenie bodov, no i spôsob ako ich „cítiť“, pretože to je hlavné vodítko. Každý bod ma svoje „jadro“, tzv. ťažiskový bod. To je skutočná prax, vtedy môžeme použiť intuíciu a nechať ruky „voľne chodiť“. Je to vnímanie telom, empatia a to sa pri pôsobení cez ruky skĺbi s láskavým hlbokým zážitkom u oboch, prijímajúceho i dávajúceho.
 reflexka na web

Je to relaxácia, osobnostný rozvoj, schopnosť lepšie sa navzájom počuť a vnímať. Rozšírenie vedomia a dôvery v seba sama. Pôsobenie cez srdce je liečivé pre všetkých zúčastnených. Sebadôvera a schopnosť sa uvoľniť sa dá naučiť práve prijatím tela a jeho rešpektovaním. Civilizácia sa od tela vzďaľuje, sme viac v hlave ako v srdci a bruchu. Reflexná terapia navracia rovnováhu vedomia späť k našej základni – nohám. Aby sme pevne stáli na Zemi a prijali jej dary – radosť, zdravie, zdieľanie.

Hlavné témy kurzu:
-    uvoľnenie krčnej chrbtice na chodidle, statiky kostry a hĺbkovej relaxácie
-    nahmatanie a uvoľnenie mäkkých tkanív chodidla a lýtka, určenie a pohybovanie sa vo vrstvách, plynulá manipulácia na navrátenie tekutosti
-    uvoľnenie vnútorných orgánov podľa pentagramu východnej medicíny a jeho objasnenie v praxi
-    energetické cvičenia pred masážou pre oboch zúčastnených
-    Použitie pomôcok pri komplikovanejších stuhnutiach/stiahnutiach väziva – diagnostické paličky, kamene, ...
-     vhodnosť prítlaku (ako je to vlastne s bolesťou pri RM), smer tlaku
-    a najmä: ako cítiť že sme trafili čo sme trafiť chceli a mali
-    
Kurz je zameraný na základné, ale súčasne hĺbkové spoznanie reflexných plôšiek chodidla a tlaku na ne v zrkadlení pohybového systému i vnútorných orgánov. Naučíte sa, ako možno plôšky pocitovo nájsť, diagnostikovať problémy prejavené na fyzickom tele, metódu diagnostického dotyku, základné prvky a kombinácie palpačných techník. Čiže spôsob ako rýchlo a efektívne pomôcť sebe i svojim blízkym a navodiť stav pohody.

Je to príležitosť užiť si čas pre seba, spoznať príjemných ľudí, uzemniť sa a hlavne spraviť pre seba niečo odmeňujúce. Počet účastníkov je max. 10 záujemcov, ktorý svoje rozhodnutie dajú vedieť do 6.1.2013. Buď odpoveďou na tento mail alebo dolu uvedené tel. číslo.

Platba za kurz - záujemcovia uhradia kurzovné v určenom termíne v sume 210€; číslo účtu a spôsob platby bude včas oznámený mailom. V prípade zrušenia účasti do 30dní pred konaním kurzu bude suma vrátená v plnej hodnote, do 3 tyždňov bude storno 50% a po tomto termíne je storno 100%. (možné namiesto seba poslať náhradníka)

Trvanie kurzu
- je rozdelený na 4 dni plus osobnú skúšku v trvaní cca 90 min. Absolvovanie kurzu potvrdí účastník osobnou skúškou u lektora kurzu, na ktorej predvedie teoretické i praktické znalosti z problematiky prebranej látky. Až po tomto úkone bude Absolventom. Účastník má tri pokusy, prvý v odstupe minimálne 7 dní po ukončení kurzu. odstup medzi jednotlivými neúspešnými pokusmi je minimálne 1 mesiac. Verím, že dôvody tohto rozhodnutia sú dostatočne jasné, v prípade otázok rád zodpoviem.

Stretneme sa od 09:00 - 16:30hod a po prebratí najdôležitejšej teórie a poučiek budeme prakticky (manuálne) filozofovať.


Kedy:        4 dni – podľa záujmu
Kde:          Bratislava
Kurzovné:  210€  (v cene sú skriptá s dostatkom praktickej i obrazovej prílohy)
Lektor:       Marek Bohunický – škola Človeka


Čo si priniesť?
- ľahké oblečenie, malý uterák, niečo na maškrtenie po masáži, pero a zošit na vlastné poznámky, gumenú loptičku vo veľkosti tenisovej loptičky (ak nezoženiete tak i priamo tenisovú) a malý rôznostranný hrboľatý kamienok. Pozn.: deň pred a v priebehu kurzu neodporúčam konzumovať alkohol a ťažké jedlá, organizmus sa bude musieť vyrovnať s očistou po masážach. Nezabudnite si ostrihať nechty deň pred konaním kurzu !!!

Na všetkých sa srdečne teší


Marek   B o h u n i c k ý – škola Človeka
masážne, pohybové a spoznávajúce sa terapie
skolenia, kurzy, poradenstvo
mobil: +910 210 830   Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.   WEB: www.skolacloveka.sk