tantra chrbat

Pozývam Vás na nádherný kurz plný jemnosti, komfortnej intimity a radosti.

Mať  zmysluplný intímny vzťah najmä sám so sebou... .  Intímny nemusí znamenať  v prvom rade sexuálny. Sexualita je možná i bez intimity. Ide o vychutnanie si samého seba, partnera. Je to vzájomné zdieľanie svojich duší, túžob, nádejí i strachov.

Intimita sa objavuje  vo chvíľach, keď pripustíme vynorenie sa spomínaných emócií. A vtedy to môže byť  spojené i s objavovaním ako sa vnímame v svojom tele, čo nám naozaj chutí a sa nám páči. V spoločnosti je to tabuizovaná téma. A tento čas si vypýtal nové možnosti sebapoznávania, láskavého ocenenia a prijatia sa. Takých ako sme. Byť bližšie sám k sebe i partnerovi.

Kurz je pomôckou pre nové zážitky v živote formou relaxovania, experimentovania s iskrivou radosťou a uctením si tela. Svojho i partnerovho. Formou plného dotyku, možnosťou v sebe toto naplnenie rozvinúť tak, že sa stane Vašou stálou súčasťou a zdrojom.

Toto ponúkajú Senzuálne masáže.

Silu a pocit bezpečia v živote čerpáme i z vedomia, že sme muž alebo žena. Dospelý muž alebo dospelá žena. To je priamo späté s prijatím tela, cez ktoré môžeme konať vo fyzickom svete. „Uzemnenie“ človeku dáva konkrétny pocit: „som v poriadku taký aký som a mám tu svoje miesto“. Potom si môžeme bezpečne dovoliť prijať Silu a zastúpiť svoje miesto v Živote. Emócie pustíme  z oblasti panvy (seba- prejavenia) do celého tela.

V každej časti tela majú potom iný prejav. Solar-plexus (osobná sila, dbanie o seba), srdce (bezpodmienečná láska) až do celkového prepojenia s univerzom. Úplne obyčajným prijatím svojho tela.

Kurz alebo masáže vedú človeka k ucteniu svojich hraníc a ochoty ich akceptovať i u druhých. A samozrejme – vedie nás prijatím rozkoše a blahobytu cez svoje telo. Dovoliť si mať sa dobre, veľmi dobre. Kráľovstvo Matky Zeme.


Prečo prichádza ponuka kurzu?
V určitom veku sa vedome rozhodujeme, ako ho chceme ďalej žiť. Rozhodujúce slovo má pre nás i rozvoj duše, toho kam nás ťahá. Či sa chceme zobudiť niečím pekným, iskrivým alebo bolesťou a utrpením. V našej spoločnosti je bežne spoločnosťou akceptované utrpenie v rôznych formách. Pre každého, kto by rád žil komfortnejšie ponúkam láskavú a veselú formu novej masáže. Formou plného dotyku, možnosťou v sebe toto naplnenie rozvinúť tak, že sa stane Vašou stálou súčasťou a zdrojom.


Ako prebieha kurz?
Účastníci sa oboznámia s jednotlivými typmi dotyku s použitím väčšej plochy rúk a tela. Ľahkými začiatočnými rituálmi pre navodenie atmosféry bezpečia a pohody. Spôsobmi ako masírovať na matraci najprv v úplnom oblečení bez oleja. Tu pôjde o ozrejmenie si pohybov, hmatov a uvoľnenia sa. Nadviazanie kontaktu. Postupne podľa toho ako bude komu príjemné budeme pracovať bez vrchnej časti oblečenia s olejom, šatkou, dychom. Zľahka. Neskôr kto bude chcieť odloží i spodnú časť oblečenia a budeme sa venovať:
- masáži hlavy, tváre, krku a dekoltu
- dlaniam, ušiam, perám
- chrbtu, krížom spodným partiám – zadku, stehnám až chodidlám
- spredu hrudníku, prsiam, brušku, lonovej kosti, slabinám

Zľahka, s úctou a rešpektom

Oblečenie a Intimita na kurze
Závisí od účastníkov, od ich dôvery v seba sama a pochopiteľne toho kto ich sprevádza. Nič nie je pravidlom a samozrejmé, všetko je individuálne a nenásilné. Účastníci môžu ostať zahalený, ak by im bolo nepohodlné obnažiť  masírované partie. Tak sa človek učí povedať čo potrebuje  a dodržať svoje hranice. Kurz prebieha v intímnom prítmí, s hudbou a vôňami. Intimita sa zachováva nízkym počtom účastníkov (max. 4 páry), prítmím a možnosťou si spraviť "svoj kútik" ak je to potrebné. Najväčšiu časť kurzu budú účastníci ležať na mäkkých matracoch 200x90.

Aké oleje používame ?
Ide o tzv. živé oleje, technicky terapeutickej triedy A. Ich hlavným rozdielom oproti iným je to, že si zachovali aktívnu silu Zeme a prírody. Ich energia je v pohybe, čo človek ľahko zistí tým, že telo ich hneď prijme do vez membrány do svalov, krvi a mozgu. Každý má špecifické liečebné účinky.
Konkrétne ide o oleje fi. Young Living, viac info nájdete na www.youngliving.com

Duševno – duchovný aspekt
Pracujeme nielen s telom, ide o prebudenie duše v tele a vnímaniu, čo jej šepká duch. Tú vlastne voláte dotykom do masírovaných častí tela. Po položení ruky v tomto mieste naozaj hľadáte a voláte partnera, aby si zastúpil svoje miesto v tele a prijal ho ako najlepšie chce. Tak dochádza k spolupráci, zdieľaniu a bytiu vo vzájomnom priestore, kde si je každý vedomí svojej individuality. Zostávajú iba zdravé väzby. Je tu dôležitý zážitok a jeho prijatie do seba ako svoju súčasť. Povedzme... najnovšiu minimálnu hranicu, ako som ochotný so sebou zaobchádzať. Zároveň spoznávate svoje telo, energetickú stránku svojho Ja a vyjadrenia Duše.

Ide o prácu so životnou energiou, ktorej len JEDEN z prejavov je sexualita a rozkoš. Skôr ju vnímame ako radosť, tvorivosť, nádej, uvoľnenosť, sebaistotu a pod. Od našej ochoty a schopnosti túto životnú energiu (emócie a túžby) prijať a nechať pôsobiť závisí naše zdravie, a pocit slobody.

Náročnosť:
Kurz je vhodný pre každého, i pre tých, čo nemajú skúsenosti s dotýkaním sa druhých. Je vedený s ohľadom na aktuálnu situáciu, všetko je prirodzené. Môže dôjsť k uvoľneniu emócií smiechu, smútku, bolesti, hnevu i hravosti - prijímajú sa ako súčasť života všade okolo a hlavne súčasť telesného prežívania človeka. Pod nimi sa skrýva hlboká esencia človeka, prirodzené bytie.

Termín:                    podľa záujmu
Kde sa môžete informovať: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Záujemcov privíta: Marek Bohunický