bokken hakama postoj

Všetci Vy, ktorým sa niekedy rozbúchalo srdce a zasvrbeli Vás prsty, či sa pohlo telo pri pohľade na šermovanie s  mečom. Tí, ktorých zaujíma vyplniť si takýto sen či zvedavosť o  bojových umeniach, ktoré by ste mohli využiť  relaxačne i v dennom živote. Pozývam Vás ...

Volám sa Marek Bohunický a mojou radosťou, vášňou a  kompetenciou je Vám ponúknuť pár hodín, kde budete môcť rozvinúť eleganciu sily,  tekutosti a  pevnosti.

 Pozývam Vás na Víkendový seminár boja s  mečom, ktorý má kapacitu sa podľa záujmu rozšíriť do pravidelných tréningov počas roka.

Čo je vlastne náplňou semináru? Na čo je v  dnešnej dobe potrebné učiť sa bojové umenia? Prečo sú bojové umenia dôležité, keď je trendom rozprávať o  bezhraničnej láske.  Ako robíme veci, ktoré často nechceme či nerobíme tie po ktorých túžime.  A ako:

  • si „vyresetovať  hlavu“, rozvinúť uvoľnenú koncentráciu cez pohybovú meditáciu
  • sa nenechať ovládať myšlienkami a  začať si užívať svoje telo
  • či je pre Vás správne chopiť sa meča v  svojom živote, uťať čo Vás zväzuje a  byť sebou
  • nájsť hlbokú radosť cez pohyb tela v  dvojiciach i  samostatne
  • ako bezpečne, zdravo a  konštruktívne prejaviť svoju jemnosť i  agresiu, strach, potrebu zdieľať, rozdávať či prijímať
  • ako nájsť komfortný spôsob pri žití na hrane či spoznávaní svojich hraníc telesne i  psychicky, dokázať slobodne povedať áno či nie
  • koľko ženského alebo mužského je Vám potrebné prejaviť aby „to fungovalo“ pri cvičení i  v živote
  • seminár je koncipovaný hravo,  prakticky a  zážitkovo

To všetko pomocou cvičení, ktoré sú spojením cvičenia s  dreveným mečom – bokkenom, bojového tai-čchi, spontánneho pohybu a základov práce s  vnútornými postojmi k sebe a životu.


Čo si treba priniesť: pohodlné oblečenie, drevenú palicu (najlepšie rúčku z  metly a  tú skrátiť tak, aby bola dlhá od zeme po začiatok bedrového kĺbu, kto má bokken tak si prineste ten)

Kedy: podľa záujmu
Kde:  Bratislava
Kurzovné: 70€, zlacnené 60€
Prihlášky a otázky ohľadom organizácie posielajte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 Otázky ohľadom náplne semináru na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

bokken vo dvojici hakama

 

Na všetkých sa srdečne teší Marek Bohunický