koza chytena medzi prstyPri popisovaní metódy mäkkých techník ma napadá, že kto vymyslel tento názov :). Je to jedna z metód, ktorá je úžasná v zmysle prekrvenia, uvoľnenia spazmov a odlepenia kože od svalov, svalov od fascií. Vlastne  ide o oddeľovanie dvoch k sebe navzájom blízkych vrstiev, ktoré sa vplyvom okolností voči sebe nepohybujú. Popisuje sa to napr. ako zlepenie. táto metóda môže byť bolestivá, no je veľmi účinná.

Spôsob práce sa podobá napr. na akési rolovanie a vyťahovanie kože (použijem tento príklad). Na začiatoku masáže sa koža a svalový korzet tak ako sa dá ponaťahujú, prehnietia a pripravia na samotné mäkké techniky. Uchopením kože do prstov masér vlnovitým spôsobom posúva vrstvy v určenom smere, čím dochádza k prekrveniu a súčasne i uvedomeniu si hraníc svojho tela, povzbudeniu lymfatického systému, vytvoreniu priestoru pre  pohyb fascií a svalov. Najčastejšie sa táto metóda vykonáva na chrbáte a rukách, no úspešne sa dá použiť na ktorej koľvek časti tela s prihliadnutím na jej citlivosť.

Keďže je to masáž, ktorá sa robí na sucho, bez použitia olejov, je dôležitá príprava klienta. Koža má byť dostatočne prehnietená, poprípade predpripravená mäkkými gumenými bankami. Najzáťažovejšie miesta na chrbáte bývajú "kríže" a trapézy. výborná je pri chudnutí, odbúravaní podkožného tuku - spolu s lokálnym dynamickým bankovaním.
Osobne túto metódu neodporúčam klientom s nízkym prahom bolesti.