reflexka na webČo je to reflexná masáž – „RM“

   „RM“ je, zjednodušene povedané, pôsobenie na chodidlo (prípadne spodnú časť nohy po koleno) za účelom diagnostickým, preventívnym, liečebným, povzbudzujúcim či relaxačným. Každý centimeter štvorcový chodidla predstavuje konkrétnu vzdialenú časť ľudského tela, zaznamenanú na mape reflexných bodov. Pomocou správne aplikovaného pôsobenia na tieto body dokážeme ovplyvniť ako diaľkovým ovládačom stav opornej sústavy, pohybového aparátu a orgánov, dokonca ich konkrétnych častí. Umožňuje rýchle a efektívne upravenie nerovnováhy organizmu, uvoľnenie mysle od každodenného stresu a hlbokú relaxáciu.

Spôsob výkonu „RM“

   „RM“ nie je iba „tlačenie bodov“. Masáž sa aplikáciou prispôsobuje účelom, z ktorých vyplýva rôzne pôsobenie na chodidlo. Čiastočne nahrádza stimulovanie chodidla pri chôdzi na boso v nerovnom teréne, čiže masáž obsahuje i prvky pohybovej manipulácie, hladenie, tlak na reflexné body, uvoľňovanie kĺbikov prstov a členku, vyťahovanie, ... .

Dôležité

   Rozhodujúce slovo má vždy klient, podľa neho sa prispôsobuje celá masáž. Ideálne po vzájomnej dohode medzi masérom a masírovaným.

Prečo práve reflexná masáž chodidiel?

   Chodidlá  sú jednou z najzaťažovanejších a súčasne i najopomínanejších častí tela. Práve preto má pôsobenie na tieto miesta intenzívny účinok. Pomocou nej sa ľahšie uzemňujeme, zameranie z hlavy a ramien sa rovnomerne rozptýli do celého tela.

Kombinovanie s inými masážnymi systémami

   Najlepšie výsledky sa prejavili pri súčasnom aplikovaní reflexnej masáže chodidla, dlaní a telovej masáže aplikovanej hĺbkovým spôsobom podľa aktuálneho stavu klienta.