rozhrnanie zavesu
Srdečne vás všetkých zdravím,

volám sa Marek Bohunický a prichádzam s ponukou netradičného kurzu.

 

Požiadavky na naše súkromné životy i prácu sa stále zvyšujú. Ako laici i profesionáli si zrejme uvedomujeme, že sa nám do vzťahov a práce prenášajú naše vnútorné reality, postoje k jednotlivým témam, k sebe samým. Otázky výkonu, toho či som alebo nie som dostatočne dobrý a efektívny, ocenený a vnútorne spokojný so svojim životom či priebehom procesu. Či si cením seba a osobné hranice svoje vlastné i druhých, či zasahujem primálo alebo priveľa. Otázku ako dokázať byť životu vystavený s vierou, dôverou, zvedavo a ostávať s mysľou začiatočníka bez neustáleho hodnotenia a kritizovania seba i iných sa pokúsime načrtnúť na tomto zážitkovom stretnutí. To netradičné je spoznávať sami seba ukotvený v tele a dotyku, kde sú naše skutočné postoje najevidentnejšie.

Kurzi Šamanskej kraniosakrálnej terapie sú akýmsi nástrojom na vedomejší život. Sú o naladení sa na svoj vlastný rytmus, rytmus Zeme, vesmíru, vnímania rytmu svojho partnera, dieťaťa či klienta. Pretože skúsenosti z praxe ukazujú, že k zdraviu a zdravým vzťahom sa navrátime, ak sme v svojom rytme. To je podstatou Kraniosakrálnej terapie. Filozofiu je užitočné aplikovať v rozličných profesiách: psychoterapeuti, duly, maséri, športový tréneri, koučovia, kňazi. Špeciálne výhody predstavuje pre partnerský a sexuálny život. Pre rodičov – naladenie na dieťa a uvoľnenie vlastných obáv smerom k dôvere v životný proces.

 Napĺňaním môjho sna je výučba rozšírenej verzie pôvodne kraniosakrálnej biodynamiky, ktorý som po piatich rokoch praxe lektorovania nazval Šamanská kraniosakrálna terapia. Kurz vediem s prvkami kraniosakrálnej biodynamiky, šamanizmu (práca s esenciou klienta), základov Proces-orientovanej psychoterapie, učenia o symptomatológii, vrstvách tela (koža, svaly, kosti, tekutiny) a využitia aromaterapie. Je to nástroj a dar pre vytváranie vedomého života. Naše sny a túžby sa snažia „vysnívať“ do fyzického sveta, našej primárnej identity. Ak tomuto neprejavenému venujeme pozornosť, „pozveme to“ do dennej reality, skontaktujeme sa so svojou dušou, telom i tým, čo sa cez ne prejavuje. Tak si dovolíme sa prejaviť, byť autentický, v osobnej Sile a bdelý. Tak sa vyhneme transovým stavom a ulietavaniu.

Táto ponuka kurzu Šamanskej kraniosakrálnej terapie smeruje k okamžitej fyzickej odpovedi, k možnosti naučiť sa nový spôsob práce so sebou samým a ten vniesť do svojho osobného života a práce. Predstavuje jeden zo základných nástrojov pre osobný život a prácu s klientom. Jej výhodou je práca cez oblečenie (možné i iné varianty) a tým je prístupná i pre hraničné stavy s intimitou a dotykom. Vedie k prijatiu nového konceptu – jemnosti, pevnosti a ocenenia. Ako sa zladiť s vlastným rytmom, telom, smiechom a vypnúť kritikov v hlave? Čo to vlastne je to "byť sám sebou" telesne prejavený?
 
Čo je hlavnými benefitmi?
Vytváranie zdrojov, povedomie o svojich hraniciach, práca s hanbou a dotykom, nájdenie vnútorného pokoja, sily a autenticity. Ak chceme nasledovať a realizovať sny svojej duše a tela, našu potrebu zdravia, lásky a mieru so svetom a so sebou potrebujeme si uvedomovať sami seba v kontexte života, svojich skutkov a prebrať za seba zodpovednosť. Dosovle, nazbierať odvahu aby sme sa cítili bezpečný vystaviť sa svojim nevedomým, detským spomienkam. Voláme ich aj !naše tiene". Je to ponuka práce v realite hmoty rozšírená do iných oblastí psyché a jej existencii vo svetle a tieni.


Ako prebieha kurz? Pracujeme s jemnými dotykmi, najčastejšie cez oblečenie a vytvorením bezpečnej dôvernej atmosféry. Prijal som za svoje heslo: "Každý môže a nik nemusí"Sprevádzame a sme sprevádzaný empatickým fyzickým dotykom a slovom, bez hodnotenia seba či iných. Súčasne pevne a jemne, so slobodou povedať slobodne áno i nie.

 

Ukážky z praxe:               

kranio-7279kranio-7295kranio-7248

 

kranio-7387

 
Čo je súčasťou praktických schopností ponúkaných  na kurze Šamanskej kraniosakrálnej terapie?
•    Pre absolventov iných masážnych a terapeutických smerov ako napr. Kraniosakrálnej terapie a pod, je to výborná možnosť prejsť do procesového štýlu a tým prehĺbiť zdieľanie a dať sebe i klientovi väčšiu slobodu prejavu

Precítiť si a uvedomiť si hlbšie prácu as hranicami
•    ako byť k sebe a klientovi jemný, oceňujúci a súčasne pevný
•    ako zdravo a bezpečne pomáhať sebe, rodine i klientom
•    ako do práce zapojiť celé telo, vedomie a tak ju spraviť ľahkou
•    ako pracovať s deťmi pri KBT, pocit bezpečia a slobody
•    princíp prijímania a dávania, životná sila v prejave pulzovania tela
•    praktické cvičenia na tekutosť tela a mysle
•    práca s jednotlivými vrstvami tela a ich významom v živote človeka na rôznych úrovniach (napr. koža – osobné hranice, ochrana, vnímanie, pocity nenaplnenia, hnev ...)
•    spoznanie troch hlavných pulzácií tela, ich význam, použitie
•    mentálna práca v dotyku s klientom i sebou ( still point, dýchanie, vnútorné postoje) práca s:
 •    harmonizovanie dráh cítenia a myslenia

Informácie o najbližšom kurze Šamanskej kraniosakrálnej terapie nájdete na www.skolacloveka.sk

Na všetkých účastníkov kurzu sa teší

Marek Bohunický


Pár viet o lektorovi: Marek Bohunický

kontakt
Počas 23 rokov praktikovania bojových umení som sa zoznámil so štyrmi Cestami a niečo z nich obsiahol - bojovú, liečebnú, tanečnú a tantrickú. Rozhodol som sa vyňať tieto štyri prevedenia a podávať jadro Toho čo Je. Výsledkom sú Pohybové Terapie a spôsob ako učím kurzy masáží. Pohyb ktorým vedie Duch Dušu v tele. Mojou úlohou je zdieľať svoje skúsenosti a informácie. Som takým istým účastníkom života ako každý iný. Asistencia klientovi má teda z môjho pohľadu úspech iba ako filozofia zdieľania. Klient, priateľ či kolega - všetci máme rovnakú hodnotu. a vlastné napojenie na svoju múdrosť, ktoré býva hlboko potlačené. Nikto nie je väčší. Akurát má niekto v danej oblasti viac skúseností a informácií.

Celé mi to dáva zmysel pokiaľ oceňujem a prijímam všetko tak, ako sa život cez nás prejavuje. Je to radostné vzrušenie z objavovania všetkého v živote po každý raz ako po prvý raz.

 Viedol som a vediem kurzy zamerané na masáže, sebaobranu sebapoznávaním, pohybové terapie a prežitia v prírode.

 

 

 

Marek Bohunický - škola Človeka
Mobil: +421 910210830
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 
web2: www.skolacloveka.sk