Tu nájdete pár referencií klientov na ich zážitky a skúsenosti pri individuálnych alebo skupinových ošetreniach. Kurzoch a seminároch ktoré vediem v Čechách a na Slovensku. Vkladám ich sem tak ako prišli.

 

základom je pochopenie, že klient a sprievodca sú dve veličiny, ktoré spolu vchádzajú do akéhosi procesu, interakcie. v nej sa nedá oddeliť ich vlastná minulosť, vnútorná dynamika, história ich tiel a duší. Tým pádom je jasné, že obaja zakúšajú na svojom tele a duši preberanú tému.

Úlohou sprevádzača nieje hodnotiť či je niečo dobre alebo zle, skôr oceňuje klienta takého ako práve je. Tak sa môže vyvinúť atmosféra bezpečia a otvorenosti, ktorú kient pociťuje predovšetkým sám k sebe a voči sebe.

Jednu časť pôsobenia u sprevádzača tvorí to, čo má naučené a tréningom zažité (vo vlastnom živote zažité) a ďalšiu uvoľnenie sa v neznámom, ktoré sa vyjavuje v priebehu práce s klientom. Toto uvoľnenie a dôvera v intuitívnu múdrosť podporenú znalosťami sú kľúčové pre celý proces.

Tento spôsob je spoločný svojím princípom či už pri vedení masáže, cvičenia alebo osobnej konzultácie. Toto je spôsob, akým na seba nechávam pôsobiť situáciu s uctením vlastných hraníc, a tak i uctením hraníc klienta.

pustny putnik Marek

 
Marek Bohunický 
- škola Človeka

Väčšinu času pôsobím v Bratislave, ale učím a ponúkam individuálne sedenia i v Prahe, Brne, Žiline.

mobil SR: +421 910 210 830       
           
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.   
www.pohyboveterapie.sk
www.skolacloveka.sk

Objednávky: na telefónnom čísle +421 910 210 830

 Storno termínu: v prípade zrušenia termínu menej ako 24hod pred konaním je klient povinný uhradiť storno 100% z procedúry.

 

Procedúra

 

 

 

 

Trvanie

 

 

 

 

Cena

Relaxačná masáž - klasická, reflexná60 min
90 min
40 €
60 €
Sprevádzanie šamanským spôsobom60 min50 €

Kraniosakrálna terapia
( na požiadanie s použitím esenciálnych olejov )

pre mládež do 18 rokov, ZŤP, dôchodci

60 min

60 min

50 €

40 €

Senzuálna masáž - olejová alebo bez použitia oleja60 min
90 min
75 €
100 €

Aromaterapeutická masáž Raindrop - "dažďová kvapka"
(používané oleje sú terapeutickej triedy A od fi. Young Living)

Pri použití olejov od klienta/ky

60 min

60 min

70 €

40 €

Tantrická masáž

90 min

120 min

170 €

230 €

Práca s kyvadlom na vedomých a nevedomých programoch v témach zdravie,
partnerské vzťahy, práca a pod.
60 min50 €
   
 CVIČENIA  
 Individuálne cvičenie Pohybových Terapií 60 min 35 €
 Skupinové cvičenia Pohybových Terapií (min 6 a max 20 klientov v skupine) 120 min 10 € /os
 Individuálne tréningy Sebaobrany 60 min 35 €

 

 

 

Spriatelené weby

Spolupraca:

 

www.e-esence.cz - web manželov Kaiserových, kde ponúkajú esencie z celého sveta a svoje  mnohoročné skúsenosti

www.animalessence.com - web Daniela Mapela, M.A., zakladateľa esencií divo žijúcich zvierat, ktoré v sebe prinášajú múdrosť a šamanskú silu matky prírody

www.raindrop-technika.cz - web ponúkajúci informácie a školenie aromaterapeutickej masáže esenciálnymi olejmi fi. Young Living

www.zanna.sk - stránka ženy, ktorá ponúka v svojom obchode všeličo užitočné - knihy, vonné tyčinky, feng-shuei predmety, oleje... ale hlavne dobrú radu 

http://www.anima-centrum.sk/ - stránka súrodencov Henriety a Milana Galatovcov, ktorí ponúkajú v svojom centre masáže, jógu a liečbu pijavicami

Po 25 rokoch bojových umení, masírovaní, mystiky a vyučovaní som sa vrátil opäť na začiatok svojho príbehu. Radosti, smútku, hneve, prekvapení, radosti. Vďačnosti. Celé mi to dáva zmysel pokiaľ oceňujem a prijímam všetko tak, ako sa život cezo mňa prejavuje. Je to radostné vzrušenie z objavovania všetkého v živote po každý raz ako po prvý raz.

pustny putnik Marek

 

Tu sa chcem poďakovať svojim rodičom a rodine, vďaka ktorým je môj život možný. Priateľstvám,  ktoré robia môj svet krásnym miestom. Fyzickým učiteľom, ktorý ma sprevádzali. V začiatkoch Okinawské karate (ďakujem I. Debreckému). Počas 15tich rokov som sa potom vystvail nin-jutsu, kde ma viedol Ján Maďar a otvorili sa mi staré spomienky a nové súvislosti. Popri cvičeniach bojových umení som postupne praktikoval  doplňujúce metódy: 5 Tibeťanov; Tensegritu (šamanské cvičenia indiánov); rôzne formy čchi-kungu, spontánny tanec a taoistickú tantru. Absolvoval som rôzne kurzy masáží,  mnohé ku mne prišlo i samoučne, reiki, šamanské semináre (Z. Frešová), práce s jednoduchými energetickými manipuláciami, prácu s farbami a symbolmi (Prof. Ignatenko), kineziológiu (O. Banincová), SpR, prácu s Vyšším Ja (P.Kaiser), bol som účastníkom výcviku "Terapia pevným objatím" a absolvujem pravidelne rôzne semináre rodinných konštelácíe (Z. Šramová, W. Nelles, J. Bílý, Janka Vránová). Mám absolvovaný lektorský kurz "Obnovy lásky v rodine" podľa J. Prekopovej; tantrickú školu „Brána červeného draka“, Kraniosakrálnu terapiu metódou hlbokej relaxácie (V. Skácelová) a seminár pre prácu so zvieracími esenciami ( D. Mapel). V roku 2013 som vstúpil do výcviku POP - proces-orientovanej psychoterapie, kde pokračujem individuálnou formou a šamani tejto školy ma ako učitelia i ľudia stále prekvapujú viac a viac.  Mám absolvované tantrické kurzy "De-armouring" u Andrew Barnesa a časť tantrického výcviku Alana Lowena.

Toto samo o sebe nie je dôležité, slúži to na predstavu o okruhu zamerania. Viedol som a vediem kurzy zamerané na masáže, tantru, bojové umenia, pohybové terapie a prežitia v prírode.

Všetky tieto aktivity boli dobré na to, že som si vytvoril veľký herbár cvičení a vystavil sa náležiacim pocitom. To mi umožňuje intuitívne meniť zameranie cvičenia a masáže podľa danosti a potreby klienta/skupiny. Zásadou je ukazovať a učiť to, čo mám prijaté a zapracované a zároveň sa otvárať tomu neznámemu a novému. Pre svoju vlastnú potrebu v súčastnosti naplno praktikujem Proces orientovaný prístup a Pohybové terapie ako voľné formy tai-čchi, ktoré sa mi neodvolateľne odzrkadľujú i v masážnej praxi. Mojím životným mottom sa stalo byť zvedavým, čo najviac autentickým, počúvajúcim, vyživujúcim, a láskavým. To je niečo, čo cítim má zmysel zdielať. A cítim, že sa to budem učiť stále viac až do konca života.

Ešte niečo mi príde dôležité.

Počas praktikovania bojových umení som sa zoznámil so štyrmi Cestami a niečo z nich pochopil - bojovú, liečebnú, tanečnú a tantrickú. Rozhodol som sa vyňať tieto štyri prevedenia a podávať jadro Toho čo Je. Výsledkom je intuitívna forma, kde sa objavujú pohyby ktorými vedie Duch Dušu v Tele. Mojou úlohou a radosťou  je sdieľať svoje skúsenosti a informácie. Som takým istým účastníkom života ako každý iný. Asistovaie a sprevádzanie má z môjho pohľadu úspech iba ako filozofia sdieľania. Klient, priateľ či kolega - všetci máme rovnakú hodnotu. Nikto nieje väčší. Akurát má niekto v danej oblasti viac skúseností a informácií.

ďalšie informácie nájdu záujemcovia na webovej stránke www.pohyboveterapie.sk, ktorá je venovaná Pohybovým terapiám od r. 2006.

Táto webová stránka "škola Človeka" vznikla ako moja chuť podeliť sa o skúsenosti a spoznať ďalších ľudí zaoberajúcich sa podobnou tematikou. Popri súkromnej praxi dotykového a pohybového sprevádzača a lektora prezentujem svoje myšlienky, názory a skúsenosti, a rád by som prispiel k informovanosti. Prosím, aby bol všetok text chápaný ako môj pohľad na vec, veď koniec koncov je to cez môj filter :). Je to proste kúsok väčšej Pravdy. Mne to týmto spôsobom funguje a mám výsledky (pozri referencie). Netvrdím, že je to jediný správny spôsob :). Neustále sa vystavujem ďalším rozširovaniam vedomia a radostí v záujme prúdenia života, ktorému prirodzeným priateľom je i smrť.

Všetkým želám príjemne a konštruktívne strávený čas a láskavé živé dni.

Marek Bohunický

Úcta...Vďačnosť...Radosť...Hĺbka...Skutočnosť...Priamosť...Krása – Možnosť. Miera. Voľba...Život. Konanie...Smútok...Bolesť...Prázdno... Ja. My. NÁDEJ – SMER – KROK.

..."Terapeut je v súlade s tým, čo vychádza na svetlo, a to bez ľútosti a smútku. Verí skutočnosti, ktorá vyšla najavo. Nebojí sa toho, čo sa dozvie. Tento základný postoj môže zaujať vtedy, ked sa vnútorne uvoľní od predstáv, ako by niečo malo vyzerať alebo ako je to správne, tak aby bol úplne v súlade so životom v jeho plnosti, tiež s tým, čo je bolestivé a čo by mohlo mať nepríjemné následky. Musí sa rozlúčit s predstavou, že bol takpovediac vyvolený vyššou mocou zlepšovať svet, dokonca ho zlepšovať proti tejto vyššej moci. Nieje vyvolený. Potiaľ je vlastne s klientmi na rovnakej lodi. Tiež on sa postaví rozpoznanej skutočnosti, bez toho že by zasahoval. Necháva sa viesť skutočnosťou, ktorá vyšla najavo, rovnako ako klient, ktorý sa onou skutočnosťou musí nechať viesť. "...
( krásna kniha od: Berta Hellingera - Láska ducha)

labyrint

Jedným z dôležitých krokov je, aby sa z bludiska života stal lybyrint. Tak prestávame blúdiť.
" V labyrinte sa človek nestratí.
V labyrinte sa človek nájde.

V labyrinte nestretneme Minotaura.
V labyrinte stretneme seba."
(Hermann Kern; Labyrint)

V určitom veku sa vedome rozhodujeme, ako ho chceme ďalej žiť. Rozhodujúce slovo má pre nás i rozvoj duše, toho kam nás ťahá. Či sa zobudíme do nového niečím pekným, iskrivým alebo bolesťou a utrpením. V našej spoločnosti je bežne spoločnosťou akceptované utrpenie v rôznych formách. Pre každého, kto by rád žil komfortnejšie ponúkam láskavú a veselú formu nového prístupu. Je to forma pôvodného taoistického i šamaského učenia skombinovaná s najnovšími poznatkami o človeku a ceste jeho duše. V zmysle seba - rozvoja a uvoľnenia sa s dôverou vnímať svoje miesto na svete cez dar tela a jeho oduševnenie. Formou plného dotyku, možnosťou v sebe toto naplnenie rozvinúť tak, že sa stane Vašou stálou súčasťou a zdrojom.

Jadrom je potreba VYDAŤ čo potrebujem nechať ísť. Vnímam, že väčšina sme na tom podobne. Naše schopnosti, všetky znalosti a snahy chcú byť podriadené hlavne jednému – viesť kvalitnejší, plnší a oduševnelejší Život. S nádejou, Láskou a radosťou. A Tí, ktorí pracujú s ľuďmi v polohe "terapeutov", by v prvom rade mali ľuďom pripomenúť a naznačiť. Že môžeme byť Ľuďmi. Aké obavy, strachy nám v tom bránia, a ako sa vnútorné túžby snažia predrať von, na hraciu plochu nášho mikrosveta – cez naše Telo. Spôsob a dôvod vyjadrovania a konania. Že v skutočnosti existujú iba dve možnosti. Robiť veci zo Strachu a z Lásky. Také klišé. Sily, ktorým začíname naozaj rozumieť až keď si ich dovolíme zažiť cez svoje telo.

Prečo je veľký rozdiel medzi zapichnutím ihly jedného akupunkturistu voči druhému, prečo ten istý liek, tá istá informácia zaúčinkuje inak u rôznych ľudí? Je to mýtus? Je skutočne taký veľký rozdiel v dotyku ruky pri masáži a usmerňujúcom slove pri cvičení? Zážitok. Vy, ktorí ho máte, nepotrebujete vysvetľovať prečo chodíte na také miesto a nie inam. Hm? Nezáleží na vybavenosti a nádhere miesta, ale na tom, čo a ako prúdi z Človeka. Posudzovanie alebo oceňovanie toho čo je, toho kto je a ako práve je.

Telo - Energia – Informácia...DUŠA - Duch
Nejde o cvičenie pre cvičenie. Ak budem pracovať  s Dušou prejavujúcou sa v tele, môžem vnímať svoje skutočné potreby. Pretože to ďalej je už vedomá, odsúhlasené uvoľnenie sa v prúde života. Želaná premena svojich vlastností, ochota ich spoznať, kde premena pôvodnej na novú bude znamenať zážitkovú skúsenosť potvrdenej schopnosti žiť Lásku. Schopnosti Prijať a Dávať, Počúvať a Hovoriť, Pozerať sa a Uvidieť. Schopnosť veriť sám sebe, počúvať svoj vnútorný hlas a mať Odvahu, Silu a Trpezlivosť nájsť v sebe Človeka. Nie cvičenca, nie terapeuta. Človeka. Tam sa stretáva duša s dušou. V kabalistom Malchut - Kráľovstve Matky Zeme. v Tele. Odtiaľ teraz začína naše cesta ako ľudstva.

Marek Bohunický

 

gepard

japonska pagoda

Vítam Vás na stránkach školy Človeka. Ako názov napovedá, zaoberá sa človekom, životom a tým, ako si tento život čo najviac nastaviť podľa seba. Reálne, v reálnom svete. V skutočnom svete potrebujeme vyvážiť fungovanie s telom, emóciami i myšlienkami. Potrebujeme si i vypočuť, kam nás Duša ťahá a čo tam chce zažiť a nás naučiť. A tak sa potrebujeme dostatočne uvedomiť v tom, čo chceme, ako, prečo. A následne si to i naplniť. S uvoľnenou radosťou a spontánnou tvorivisťou. Vtedy máme pocit že sme na správnom mieste a čase. Že žijeme svoj život.

Činnosti, ktoré ponúka "škola Človeka" sú teda zamerané na spomínané oblasti a vytvorenie osobného komfortu v živote.

"Škola Človeka" funguje na Slovensku i v Čechách a postupne prichádza i do ostatných krajín. Vo forme seminárov, kurzov a prednášok.

Základná idea na vytvorenie stránky "škola Človeka", a aktivít ktoré zastrešuje prišla na prelome roku 2010/11. Teraz zastrešuje i pôvodnú web stránku www.pohyboveterapie.sk, (z roku 2006) , ktorá slúžila hlavne pre potreby pohybových cvičení a bola preplnená inými ponukami. Tak rozšírením aktivít i kurzov je škola Človeka logickým vyústením.

Ak si uvedomíme kritériá, na základe ktorých posudzujeme či sa máme "dobre", "je nám fajn" alebo naozaj ŽIJEME svoj život oduševnene, radostne a k sebe láskavo... prídeme na to že sa tým vlastne nie sme zvyknutý  (ako ľudstvo) zaoberať. Tak isto sa strácajú zo slovníka niektoré slová. Tie, čo popisújú hlboký stav duše, pohnutia, zaujatia a autenticity. Napríklad: oduševnelý človek, rozkoš, slasť, ticho, iskrivosť, zúfalosť... Ako ľudia začíname byť "oukej" a "v pohode". Je ľahké do toho skĺznuť.

A príde mi, že práve tieto hovoria o naplnenom živote človeka, jeho skutočnej vnútornej radosti i smútku. Nikto nás neučil byť k sebe láskavý, zdravo si udržať svoje hranice a byť schopný sa otvorene emočne konfrontovať. I so sebou samým. Nádherná technika "vnútorný kritik, svetlý sen a pozorovateľ" je na také pochopenie veľmi vhodná. Čo by sa stalo, keby sa ľudstvo k sebe naučilo byť vyživujúce, zdieľať reálny priestor vo svojich telách a dotýkať sa dušou inšpirovanou duchom? Naladilo sa na svoju esenciu?

A TOTO bolo hlavným impulzom k vytvoreniu činnosti "školy Človeka". Aby sme prestali byť chodiacimi mŕtvolami, či už emočnými alebo mentálnymi. Spiritualita je v tom tiež zahrnutá. Ponuka "školy Človeka" je experimentovať so sebou samým. Zobudiť dušu človeka. Dať jej priestor, aby ukázala čo nás napĺňa a kam vedie naša cesta. Prijať ego, aby sme ho mohli opäť uvoľniť. Láskavo, novým uhlom pohľadu (neničiť starý, iba pridať ďalší), pohybom, ktorý telo nepozná no teší sa naň a duša by tak rada prejavila. Slovom. Skutočne počúvaným a prevnímaným slovom i dotykom. K sebe i k "okoliu".

Domáca pôda kde pôsobím, je Bratislava.


kvapka na zelenom liste

Go to top