Tu nájdete pár referencií klientov na ich zážitky a skúsenosti pri individuálnych alebo skupinových ošetreniach. Kurzoch a seminároch ktoré vediem v Čechách a na Slovensku. Vkladám ich sem tak ako prišli.

 

Základom je pochopenie, že klient a sprievodca sú dve veličiny, ktoré spolu vchádzajú do akéhosi procesu, interakcie. v nej sa nedá oddeliť ich vlastná minulosť, vnútorná dynamika, história ich tiel a duší. Tým pádom je jasné, že obaja zakúšajú na svojom tele a duši preberanú tému.

V mojej úlohe asistenta Vašej hlbokej múdrosti nieje hodnotiť či je niečo dobre alebo zle, skôr Vám pomôcť sa na seba pozrieť z pohľadu ktorý oceňuje a konfrontuje to, ako ste. Tak sa môže vyvinúť atmosféra bezpečia a otvorenosti, ktorú budete môcť pociťovať predovšetkým sám/ sama  k sebe a voči sebe.

Jednu časť sprevádzania tvorí to, čo mám naučené a tréningom zažité (vo vlastnom živote zažité) a ďalšiu uvoľnenie sa v neznámom, ktoré sa vyjavuje v priebehu práce s Vami. Toto uvoľnenie a dôvera v intuitívnu múdrosť podporenú znalosťami sú kľúčové pre celý proces. 

Krátke motivačné video práce so skupinou, podobné to je i  pri individuálnych stretnutiach. Klikni TU

Tento spôsob je spoločný svojím princípom či už pri vedení masáže, cvičenia alebo osobnej konzultácie. Toto je spôsob, akým na seba nechávam pôsobiť situáciu s uctením vlastných hraníc, a tak i uctením Vašich momentálnych hraníc.

Ak sa zaujímaš viacej, tui je krátke video kde sa snažím priblížiť hklavný princíp   klikni TU

na tomto YouTube kanáli nájdete i ďalšie videá k téme, dotyk, pohyb a sebapoznávanie.

pustny putnik Marek

 
                    Marek Bohunický 
                    - škola Človeka

Väčšinu času pôsobím v Bratislave, ale učím a ponúkam individuálne sedenia a kurzy i v Prahe, Brne, Žiline.

 

mobil SR: +421 910 210 830       
           
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.    


www.skolacloveka.sk
f
cb: https://www.facebook.com/skola.cloveka/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZjAm1NJIK8ac0mj4E06Ryw 

Objednávky: na telefónnom čísle +421 910 210 830

 Storno termínu: v prípade zrušenia termínu menej ako 24hod pred konaním je klient povinný uhradiť storno 100% z procedúry. 

Zľava:
20% pre deti a študenti do 18r, ZŤP, rodičia na materskej, dôchodci 

Trvanie

 

Cena

Relaxačná masáž - klasická, reflexná

60 min
90 min

75 €
110 €

Sprevádzanie šamanským spôsobom

60 min
90 min

75 €
110 €

Kraniosakrálna terapia
( na požiadanie s použitím esenciálnych olejov )

60 min
90 min

75 €
110 €

Senzuálna masáž - olejová alebo bez použitia oleja60 min
90 min
90 €
130 €

Aromaterapeutická masáž Raindrop - "dažďová kvapka"
(používané oleje sú terapeutickej triedy A od fi. Young Living)

Pri použití olejov od klienta/ky

60 min

60 min

100 €

75 €

Tantrická masáž

90 min

120min

170 €

230 €

Práca s kyvadlom na vedomých a nevedomých programoch v témach zdravie,
partnerské vzťahy, práca a pod.

60 min

75 €

možnosť individuálnych poldenných alebo celodenných sedení (hlbšia práca, supervízie,...)

4 h
8 h

300 €
600 €
možnosť práca na diaľku cez Skype alebo Messenger
permanentka na 10 Skype stretnutí
1 h
10 h
60 €
600 €
 CVIČENIA "BODY INTELLIGENCE"
 Individuálne cvičenie Pohybových Terapií 60 min 75 €
 Individuálne tréningy Sebaobrany60 min75 €
Skype sedenie60 min60 €

 

Spriatelené weby

S majiteľmi týchto stránok a okruhov priamo spolupracujem, a tým pádom ich aj osobne odporúčam: 

https://biorezonancnecentrum.sk/ - Biorezonančné centrum Dušany Ráczovej v Bratislave

http://www.anima-centrum.sk/ - stránka súrodencov Henriety a Milana Galatovcov, ktorí ponúkajú v svojom centre masáže, jógu a liečbu pijavicami

www.e-esence.cz - web manželov Kaiserových, kde ponúkajú esencie z celého sveta a svoje  mnohoročné skúsenosti

www.animalessence.com - web Daniela Mapela, M.A., zakladateľa esencií divo žijúcich zvierat, ktoré v sebe prinášajú múdrosť a šamanskú silu matky prírody

www.zanna.sk - stránka ženy, ktorá ponúka v svojom obchode všeličo užitočné - knihy, vonné tyčinky, feng-shuei predmety, oleje... ale hlavne dobrú radu 46928436 10218479308711874 8176110906732707840 o

 

Vítam Vás na stránkach "školy Človeka", ktorú som založil roku 2012. Stala sa prepojením mojich predchádzajúcich aktivít dotykových a pohybových terapi´ a bojových umení. V súčasnej dobe sa venujem najmä prednáškam a práci so skupinami, ktoré vediem zhruba 25 rokov. Popri tom sa venujem individuálnej práci s klientmi. Moje domáce miesto je Bratislava, i keď učím a sprevádzam v rámci celého Slovensko - Česka.

Môj súčasný štýl  asistovania, klientom vychádza najmä z Proces-orientovaného prístupu práce skombinovaného s bojovýmu umeniami a tantrickou filozofiou. Zaoberám sa najmä propagovanim systému BODY INTELLIGENCE, do ktorého vyústila moja práca posledných rokovViedol som a vediem kurzy zamerané na kraniosakrálnu terapiu, masáže, tantru, bojové umenia, pohybové terapie a prežitia v prírode. 

Tu sa chcem poďakovať svojim rodičom a rodine, vďaka ktorým je môj život možný. Priateľstvám,  ktoré robia môj svet krásnym miestom. Fyzickým i snovým učiteľom, ktorý ma sprevádzali. V začiatkoch Okinawské karate (ďakujem I. Debreckému). Od roku 2002 štdujem nin-jutsu pod vedením Jána Maďara. Popri cvičeniach bojových umení som postupne praktikoval  doplňujúce metódy: 5 Tibeťanov; Tensegritu (šamanské cvičenia indiánov); rôzne formy čchi-kungu, spontánny tanec a taoistickú tantru. Absolvoval som rôzne kurzy masáží,  mnohé ku mne prišlo i samoučne, Reiki, šamanské semináre (Z. Frešová), práce s jednoduchými energetickými manipuláciami, prácu s farbami a symbolmi (Prof. Ignatenko), kineziológiu (O. Banincová), SpR, prácu s Vyšším Ja (P.Kaiser), bol som účastníkom výcviku "Terapia pevným objatím" a absolvujem pravidelne rôzne semináre rodinných konštelácíe (Z. Šramová, W. Nelles, J. Bílý, Janka Vránová). Mám absolvovaný lektorský kurz "Obnovy lásky v rodine" podľa J. Prekopovej; tantrickú školu „Brána červeného draka“, Kraniosakrálnu terapiu metódou hlbokej relaxácie (V. Skácelová) a seminár pre prácu so zvieracími esenciami ( D. Mapel). V roku 2013 som vstúpil do výcviku POP - proces-orientovanej psychoterapie, kde pokračujem individuálnou formou a šamani tejto školy ma ako učitelia i ľudia stále prekvapujú viac a viac.  Mám absolvované tantrické kurzy "De-armouring" u Andrew Barnesa a časť tantrického výcviku Alana Lowena.

Toto samo o sebe nie je dôležité, slúži to skôr na predstavu o okruhu zamerania. 

Všetky tieto aktivity boli dobré na to, že som si vytvoril veľký herbár cvičení a vystavil sa náležiacim pocitom. To mi umožňuje intuitívne meniť zameranie cvičenia a masáže podľa danosti a potreby klienta/skupiny. Zásadou je ukazovať a učiť to, čo mám prijaté a zapracované a zároveň sa otvárať tomu neznámemu a novému. Pre svoju vlastnú potrebu v súčastnosti naplno praktikujem Proces orientovaný prístup, z ktorého som prijal pohľad na seba a svet ako postoj hlbokej demokracie. Čo znamená že všetko čo je smie byť proste preto, že to je. 

Táto webová stránka "škola Človeka" vznikla ako moja chuť podeliť sa o skúsenosti a spoznať ďalších ľudí zaoberajúcich sa podobnou tematikou. Popri súkromnej praxi dotykového a pohybového sprevádzača a lektora prezentujem svoje myšlienky, názory a skúsenosti, a rád by som prispiel k informovanosti. Prosím, aby bol všetok text chápaný ako môj pohľad na vec, veď koniec koncov je to cez môj filter :). Je to proste iba kúsok zo širšej Pravdy. Mne to týmto spôsobom funguje a mám výsledky (pozri referencie). Netvrdím, že je to jediný správny spôsob :). Neustále sa vystavujem ďalším rozširovaniam vedomia a radostí v záujme prúdenia života, ktorému prirodzeným priateľom je i smrť.

Všetkým želám príjemne a konštruktívne strávený čas a láskavé živé dni.

Marek Bohunický

 

 

46917311 10218479281351190 8212410411245371392 o

Úcta...Vďačnosť...Radosť...Hĺbka...Skutočnosť...Priamosť...Krása – Možnosť. Miera. Voľba...Život. Konanie...Smútok...Bolesť...Prázdno... Ja. My. NÁDEJ – SMER – KROK.

..."Terapeut je v súlade s tým, čo vychádza na svetlo, a to bez ľútosti a smútku. Verí skutočnosti, ktorá vyšla najavo. Nebojí sa toho, čo sa dozvie. Tento základný postoj môže zaujať vtedy, ked sa vnútorne uvoľní od predstáv, ako by niečo malo vyzerať alebo ako je to správne, tak aby bol úplne v súlade so životom v jeho plnosti, tiež s tým, čo je bolestivé a čo by mohlo mať nepríjemné následky. Musí sa rozlúčit s predstavou, že bol takpovediac vyvolený vyššou mocou zlepšovať svet, dokonca ho zlepšovať proti tejto vyššej moci. Nieje vyvolený. Potiaľ je vlastne s klientmi na rovnakej lodi. Tiež on sa postaví rozpoznanej skutočnosti, bez toho že by zasahoval. Necháva sa viesť skutočnosťou, ktorá vyšla najavo, rovnako ako klient, ktorý sa onou skutočnosťou musí nechať viesť. "...
( krásna kniha od: Berta Hellingera - Láska ducha)

labyrint

Jedným z dôležitých krokov je, aby sa z bludiska života stal lybyrint. Tak prestávame blúdiť.
" V labyrinte sa človek nestratí.
V labyrinte sa človek nájde.

V labyrinte nestretneme Minotaura.
V labyrinte stretneme seba."
(Hermann Kern; Labyrint)

V určitom veku sa vedome rozhodujeme, ako ho chceme ďalej žiť. Rozhodujúce slovo má pre nás i rozvoj duše, toho kam nás ťahá. Či sa zobudíme do nového niečím pekným, iskrivým alebo bolesťou a utrpením. V našej spoločnosti je bežne spoločnosťou akceptované utrpenie v rôznych formách. Pre každého, kto by rád žil komfortnejšie ponúkam láskavú a veselú formu nového prístupu. Je to forma pôvodného taoistického i šamaského učenia skombinovaná s najnovšími poznatkami o človeku a ceste jeho duše. V zmysle seba - rozvoja a uvoľnenia sa s dôverou vnímať svoje miesto na svete cez dar tela a jeho oduševnenie. Formou plného dotyku, možnosťou v sebe toto naplnenie rozvinúť tak, že sa stane Vašou stálou súčasťou a zdrojom.

Jadrom je potreba VYDAŤ čo potrebujem nechať ísť. Vnímam, že väčšina sme na tom podobne. Naše schopnosti, všetky znalosti a snahy chcú byť podriadené hlavne jednému – viesť kvalitnejší, plnší a oduševnelejší Život. S nádejou, Láskou a radosťou. A Tí, ktorí pracujú s ľuďmi v polohe "terapeutov", by v prvom rade mali ľuďom pripomenúť a naznačiť. Že môžeme byť Ľuďmi. Aké obavy, strachy nám v tom bránia, a ako sa vnútorné túžby snažia predrať von, na hraciu plochu nášho mikrosveta – cez naše Telo. Spôsob a dôvod vyjadrovania a konania. Že v skutočnosti existujú iba dve možnosti. Robiť veci zo Strachu a z Lásky. Také klišé. Sily, ktorým začíname naozaj rozumieť až keď si ich dovolíme zažiť cez svoje telo.

Prečo je veľký rozdiel medzi zapichnutím ihly jedného akupunkturistu voči druhému, prečo ten istý liek, tá istá informácia zaúčinkuje inak u rôznych ľudí? Je to mýtus? Je skutočne taký veľký rozdiel v dotyku ruky pri masáži a usmerňujúcom slove pri cvičení? Zážitok. Vy, ktorí ho máte, nepotrebujete vysvetľovať prečo chodíte na také miesto a nie inam. Hm? Nezáleží na vybavenosti a nádhere miesta, ale na tom, čo a ako prúdi z Človeka. Posudzovanie alebo oceňovanie toho čo je, toho kto je a ako práve je.

Telo - Energia – Informácia...DUŠA - Duch
Nejde o cvičenie pre cvičenie. Ak budem pracovať  s Dušou prejavujúcou sa v tele, môžem vnímať svoje skutočné potreby. Pretože to ďalej je už vedomá, odsúhlasené uvoľnenie sa v prúde života. Želaná premena svojich vlastností, ochota ich spoznať, kde premena pôvodnej na novú bude znamenať zážitkovú skúsenosť potvrdenej schopnosti žiť Lásku. Schopnosti Prijať a Dávať, Počúvať a Hovoriť, Pozerať sa a Uvidieť. Schopnosť veriť sám sebe, počúvať svoj vnútorný hlas a mať Odvahu, Silu a Trpezlivosť nájsť v sebe Človeka. Nie cvičenca, nie terapeuta. Človeka. Tam sa stretáva duša s dušou. V kabalistom Malchut - Kráľovstve Matky Zeme. v Tele. Odtiaľ teraz začína naše cesta ako ľudstva.

Marek Bohunický

 

gepard

japonska pagoda

Vítam Vás na stránkach školy Človeka. Ako názov napovedá, zaoberá sa človekom, životom a tým, ako si tento život čo najviac nastaviť podľa seba. Reálne, v reálnom svete. V skutočnom svete potrebujeme vyvážiť fungovanie s telom, emóciami i myšlienkami. Potrebujeme si i vypočuť, kam nás Duša ťahá a čo tam chce zažiť a nás naučiť. A tak sa potrebujeme dostatočne uvedomiť v tom, čo chceme, ako, prečo. A následne si to i naplniť. S uvoľnenou radosťou a spontánnou tvorivisťou. Vtedy máme pocit že sme na správnom mieste a čase. Že žijeme svoj život.

Činnosti, ktoré ponúka "škola Človeka" sú teda zamerané na spomínané oblasti a vytvorenie osobného komfortu v živote. "škola Človeka" funguje na Slovensku i v Čechách a postupne prichádza i do ostatných krajín. Vo forme seminárov, kurzov a prednášok.

Základná idea na vytvorenie web prišla v roku 2006 ešte ako www.pohyboveterapies.sk a neskôr sa v r. 2011 premenila na stránku "škola Človeka" www.skolacloveka.sk , a aktivít ktoré zastrešuje.

Ak si uvedomíme kritériá, na základe ktorých posudzujeme či sa máme "dobre", "je nám fajn" alebo naozaj ŽIJEME svoj život oduševnene, radostne a k sebe láskavo... prídeme na to že sa tým vlastne nie sme zvyknutý  (ako ľudstvo) zaoberať. Tak isto sa strácajú zo slovníka niektoré slová. Tie, čo popisújú hlboký stav duše, pohnutia, zaujatia a autenticity. Napríklad: oduševnelý človek, rozkoš, slasť, ticho, iskrivosť, zúfalosť... Ako ľudia začíname byť "oukej" a "v pohode". Je ľahké do toho skĺznuť.

A príde mi, že práve tieto hovoria o naplnenom živote človeka, jeho skutočnej vnútornej radosti i smútku. Nikto nás neučil byť k sebe láskavý, zdravo si udržať svoje hranice a byť schopný sa otvorene emočne konfrontovať. I so sebou samým. Nádherná technika "vnútorný kritik, svetlý sen a pozorovateľ" je na také pochopenie veľmi vhodná. Čo by sa stalo, keby sa ľudstvo k sebe naučilo byť vyživujúce, zdieľať reálny priestor vo svojich telách a dotýkať sa dušou inšpirovanou duchom? Naladilo sa na svoju esenciu?

A TOTO bolo hlavným impulzom k vytvoreniu činnosti "školy Človeka". Aby sme prestali byť chodiacimi mŕtvolami, či už emočnými alebo mentálnymi.  Ponuka "školy Človeka" je experimentovať so sebou samým. Zobudiť dušu človeka. Dať jej priestor, aby ukázala čo nás napĺňa a kam vedie naša cesta. Prijať ego, aby sme ho mohli opäť uvoľniť. Láskavo, novým uhlom pohľadu (neničiť starý, iba pridať ďalší), pohybom, ktorý telo nepozná no teší sa naň a duša by tak rada prejavila. Slovom. Skutočne počúvaným a prevnímaným slovom i dotykom. K sebe i k "okoliu". A kdesi na spodku väčšiny našich problémov sú naše vedomé a neuvedomelé pocity hanby. Pomocou nej sa kontaktujeme s tým na čom nám záleží, so svojimi potrebami, s odvahou a zraniteľnosťou. Viac o tejto téme nájdete tu.

Domáca pôda kde pôsobím, je Bratislava.

 

Marek Bohunický


kvapka na zelenom liste

Go to top