46928436 10218479308711874 8176110906732707840 o

Vítam Vás na stránkach "školy Človeka", ktorú som založil roku 2012. Stala sa prepojením mojich predchádzajúcich aktivít dotykových a pohybových terapi´ a bojových umení. V súčasnej dobe sa venujem najmä prednáškam a práci so skupinami, ktoré vediem zhruba 25 rokov. Popri tom sa venujem individuálnej práci s klientmi. Moje domáce miesto je Bratislava, i keď učím a sprevádzam v rámci celého Slovensko - Česka.

Môj súčasný štýl  asistovania, klientom vychádza najmä z Proces-orientovaného prístupu práce skombinovaného s bojovýmu umeniami a tantrickou filozofiou. Zaoberám sa najmä propagovanim systému BODY INTELLIGENCE, do ktorého vyústila moja práca posledných rokovViedol som a vediem kurzy zamerané na kraniosakrálnu terapiu, masáže, tantru, bojové umenia, pohybové terapie a prežitia v prírode.

Tu sa chcem poďakovať svojim rodičom a rodine, vďaka ktorým je môj život možný. Priateľstvám,  ktoré robia môj svet krásnym miestom. Fyzickým i snovým učiteľom, ktorý ma sprevádzali. V začiatkoch Okinawské karate (ďakujem I. Debreckému). Od roku 2002 štdujem nin-jutsu pod vedením Jána Maďara. Popri cvičeniach bojových umení som postupne praktikoval  doplňujúce metódy: 5 Tibeťanov; Tensegritu (šamanské cvičenia indiánov); rôzne formy čchi-kungu, spontánny tanec a taoistickú tantru. Absolvoval som rôzne kurzy masáží,  mnohé ku mne prišlo i samoučne, Reiki, šamanské semináre (Z. Frešová), práce s jednoduchými energetickými manipuláciami, prácu s farbami a symbolmi (Prof. Ignatenko), kineziológiu (O. Banincová), SpR, prácu s Vyšším Ja (P.Kaiser), bol som účastníkom výcviku "Terapia pevným objatím" a absolvujem pravidelne rôzne semináre rodinných konštelácíe (Z. Šramová, W. Nelles, J. Bílý, Janka Vránová). Mám absolvovaný lektorský kurz "Obnovy lásky v rodine" podľa J. Prekopovej; tantrickú školu „Brána červeného draka“, Kraniosakrálnu terapiu metódou hlbokej relaxácie (V. Skácelová) a seminár pre prácu so zvieracími esenciami ( D. Mapel). V roku 2013 som vstúpil do výcviku POP - proces-orientovanej psychoterapie, kde pokračujem individuálnou formou a šamani tejto školy ma ako učitelia i ľudia stále prekvapujú viac a viac.  Mám absolvované tantrické kurzy "De-armouring" u Andrew Barnesa a časť tantrického výcviku Alana Lowena.

Toto samo o sebe nie je dôležité, slúži to skôr na predstavu o okruhu zamerania.

Všetky tieto aktivity boli dobré na to, že som si vytvoril veľký herbár cvičení a vystavil sa náležiacim pocitom. To mi umožňuje intuitívne meniť zameranie cvičenia a masáže podľa danosti a potreby klienta/skupiny. Zásadou je ukazovať a učiť to, čo mám prijaté a zapracované a zároveň sa otvárať tomu neznámemu a novému. Pre svoju vlastnú potrebu v súčastnosti naplno praktikujem Proces orientovaný prístup, z ktorého som prijal pohľad na seba a svet ako postoj hlbokej demokracie. Čo znamená že všetko čo je smie byť proste preto, že to je.

Táto webová stránka "škola Človeka" vznikla ako moja chuť podeliť sa o skúsenosti a spoznať ďalších ľudí zaoberajúcich sa podobnou tematikou. Popri súkromnej praxi dotykového a pohybového sprevádzača a lektora prezentujem svoje myšlienky, názory a skúsenosti, a rád by som prispiel k informovanosti. Prosím, aby bol všetok text chápaný ako môj pohľad na vec, veď koniec koncov je to cez môj filter :). Je to proste iba kúsok zo širšej Pravdy. Mne to týmto spôsobom funguje a mám výsledky (pozri referencie). Netvrdím, že je to jediný správny spôsob :). Neustále sa vystavujem ďalším rozširovaniam vedomia a radostí v záujme prúdenia života, ktorému prirodzeným priateľom je i smrť.

Všetkým želám príjemne a konštruktívne strávený čas a láskavé živé dni.

Marek Bohunický

46917311 10218479281351190 8212410411245371392 o